Vuokralla asuva ja taloyhtiönetti

Anonyymi-ap

Yksityisen omistama asunto, taloyhtiöllä taloyhtiönetti. Nyt vuokranantaja perii vuokran, vesimaksun ja laajakaistamaksun. Laajakaistamaksulla saa kaikista hitaimman yhteyden. Maksu on noin 6 e kk. Tosin tämän hitaimman yhteyden 25 M hinta on operaattorin listalla 0,00 e. Eli mikä helvatti tämä n. 6 e on? Joku palvelun yleismaksu vai.... Ja sen vuokranantaja perii vuokralaiselta!
No, jos vuokralainen haluaisi vaikka pykälän nopeampaa yhteyttä operaattorilta, tämän hinta olisi operaattorin antaman tiedon mukaan noin 17 e kk.
No, mites tämä sitten suhteutetaan siihen vuokranantajan perimään maksuun? Eikö vuokrantajan pitäisi poistaa se noin 6 e kk jos vuokralainen maksaa nopeammasta yhteydestä. Tai sitten vuokranantajan pitäisi ruveta perimään sitä nopeamman hintaa vuokralaiselta? Mutta missään nimessä vuokralaisen ei tarvitsisi maksaa n. 6 e kk + n. 17 e kk.
Ei, vai mitä?

Nyt tällä hetkellä operaattori myi puhelimessa kivan kokeilun. Eli nyt on jokin muu yhteys kuin taloyhtiönetti hintaan se ja se, ja sitten vuokranantaja perii kuitenkin sen taloyhtiönetin hinnan!
Eli mitähän tää netti nyt maksaa!

1

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        172
        1147
      2. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        132
        857
      3. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        84
        793
      4. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        738
      5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        37
        551
      6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

        Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
        Ikävä
        55
        549
      7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

        Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
        Maailman menoa
        296
        538
      8. Martinan tarve valehdella.

        Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
        Kotimaiset julkkisjuorut
        216
        500
      9. Pakkomielle

        Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
        Ikävä
        45
        492
      10. Rakastan sinua

        Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
        Ikävä
        49
        487
      Aihe