Eli jos et osaa, viitsi tai ehdi niin jmene hoitamaan Kouvolan kadut Kouvolan Sanomissa, älä ulosta KymenSanomiin.
Myllykoskelainen Teija Alapartanen on kulkenut lähes 20 vuoden ajan työmatkansa junalla Kotkaan– ja on ollut tyytyväinen, viedessään työpaikan kotkalaiselta.
Soutuneuvos sotkee
Teija Alapartanen näpit irti some Kotkasta, hoida Kouvola, siellä riittää
1
130
Vastaukset
- Anonyymi
Olisikohan tässä Kouvolaan uusi ja tietävä virkahenkilö?
TEIJA ALAPARTANEN
4 tuntia sitten
Suomen laki Finlex kertoo, että kaupunki tai kunta hoitaa alueelaan
teitä ja katuja ja on vastuussa niiden kunnosta. Nyt kaipunki on
ulkoistanut katujen kunnossapidon valokaapeliyhtiölle. Luvitus
lienee halitulijallaa kun kaupungilla ei ole lakimiestä. Vastuut ja
sanktiot lienevät jääneet sopimatta. Nooh, voisko tällasen
huonommin hoitaa.....ei ainakaan ole viranhaltijoita tai
kuntapoliitikkoja pätkääkään kiinnostanut. Tiet ovat ruvella ja autot
huutavat hoosianaa...ja harmitus on autoilijoilla suuri...laittakoon
kaupunki tiet sasiin kuntoon ja tapelkoon lakituvassa mitä on
sovittu ja mitä ei...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043036
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241946
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291470Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151375- 87902
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26887Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62836Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759