Olisi tarkoitus lähteä käymään islannissa moottoripyörällä. Onglemana on ainainen aikapula kun saamieni tietojen mukaan islantiin kulkee laiva vain kerran viikossa ja sekin vielä viipyy matkalla öitä. Islanti on tietty hieno maa jossa kannattaa viipyä. Olisin kiinnostunut vinkistä / reitistä, jolla voisi olla perillä islannissa 3-4 päivää ja laivamatkakin menisi ilman turhia pysäyksiä ( rahtilaiva tmss)
Harvat laivayhteydet
3
1445
Vastaukset
- Happonen
Voivoi, matka niin pitkä, ettei päivän aikana ehdi, URPO! Mene lentäen ja vuokraa auto!
- Matkis
Vähimmällä seilaamisella selviää, jos lähtee matkaan Norjasta ja tulee takaisin tanskaan. Laiva käy tosiaan vain kerran viikossa kääntymässä Seidisfjördurissa. Rahtilaiva on varsinainen paikkuri, näet kyllä monta satamaa ennen perille pääsyä, katsoppa aikataulut eimskip.is. Veikkaan kyllä, että viikon reissu tulee halvemmaksi lentäen ja kulkuneuvo vuokraamalla.
- omalla moottoripyörällä
Kiitokset vinkeistä. Lentäminen on varmasti nopein ja edullisin tapa matkustaa Islantiin mutta kun on tavoitteena mennä omalla moottoripyörällä ja joutoaikaa ei niin hirveesti ole-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467545
- 334163
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402319
- 442302
- 162266