Pari viikkoa jo koneet naukuneet taivaalla.Alkoi kiinnostamaan mitkä firmat taivaalla lentelee.
Mistä saa näkyviin listan yrityksistä/valtion koneista jotka ulisuttaa koneita joka päivä porin yllä?
Mistä saa näkyviin listan yrityksistä/valtion koneista jotka ulisuttaa koneita joka päivä porin yllä?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Flight radar katso.
Vai naukuu, ne tekee uutta asfalttia jotta ei oo töyssyjä.
Pakaravaon paiseessa on taustalla tautitila, jossa ihokarvoja, hilsettä ja vaatenöyhtää on joutunut ihonalaiseen kudokseen muodostaen onkalon, josta käytetään nimitystä sinus pilonidalis. Tämä tulehtuu helposti, jolloin seurauksena on kivulias paise pakaravaossa.
Osaako joku sanoa, miten on sääntöjen vastaista kertoa, mitkä tahot harrastavat ilmailua Porissa? Miksi kommentti poistetaan aina?
Kolmesta sääntöjen vastaisesta kommentista kaksi on ollut listaus kolmesta lentotoimintaa Porissa harrastavatsa tahosta.
Mitä sääntöä rikkoo kertoa, että Karhu Aero lentää Porin lentokentältä Helsinkiin arkisin?
Mitä sääntöä tämä rikkoo?
Ja kun viimeisenä kerrot osan pörinästä liittyvän laskuvarjohyppyyn, niin kommentti poistetaan sääntöjen vastaisena.
Miksi näin?
Vai onko niin, että yhteen ja samaan kommenttiin ei saa laittaa kolmea edellä mainuttua tahoa? Se on sääntöjen vastaista. Mutta toimijat voi luetella kolmessa erillisessä kommentissa.
Näköjään moderointi poistaa aina sen kommentin, jossa kerrotaan Porissa toimivan somen ilma1lu0pist0.
Jostain syystä se on kielletty sana. En tiedä miksi?
Mode pelkää että paljastuu firman nimi ja toiminta joka ajaa ilmakehään aerosoleja.
Nyt saatiin kyykytettyä tekoälyä.
somen llma1lu0pist0 ei laukaissut kommentin poistoa, vaikka useimmat ihmiset ymmärtävät, mitä tarkoitetaan.
En ymmärrä, miksi kyseisen firman nimeä ei voi kirjoittaa tähän ketjuun, vaan kommentti poistuu muutamassa minuutissa. Ei heidän toimintansa kai niin salaista ole.
Jos verrataan Porin lentoaseman toiminnan aktiivisuutta johonkin suureen lentoasemaan, niin kyllä täällä on hiljaista ja rauhallista. Karhu Aeron hiljainen propellikone lentää pari kertaa arkipäivässä. Laskuvarjohyppyä on vain kesäaikaan iltaisin. Huippusalainen toimija somen llma1Iu0pist0 puolestaan lennättää oppilaita omilla koneillaan, jotka ovat etupäässä hiljaisia ja moderneja lentokoneita.
Jep, ilmeisesti asia on noin.