Olen aikaisemmin arvottanut PMMP:n Suomalaisten yhtyeiden parhaimmistoon mutta kyllä arvostus lässähti pahemman kerran.
Siin kun kaksi vähän vanhemman polven naisartistia vanhassa haastattelussa dissasi nuorta aloittelevaa bändiä (PMMP) niin kyse oli Vesalan mielestä jostain sisäistetystä patriarkaalisesta naisvihasta. Voi jumankekka sentään. En voi vain käsittää tälläistä feminististä panettelua ja miesten jatkuvaa syyllistämistä kaikista maailman epämiellyttävistä asioista. Jos nainen tekee jotain niin sekin on miesten syytä. Hyvästi Paula.
Kylläpä lässähti PMMP:n arvostus
15
372
Vastaukset
- Anonyymi
Aika halpamaista tehdä rahaa sillä Mira Luodin kokemalla seksuaalisella väkivallallakin. En arvosta. Ahneita pentuja.
- Anonyymi
Mahdatko ymmärtää kyseisestä huippudokusta
juuri mitään?
Paula Vesalahan puhui täyttä asiaa.
Asia on juuri niin.
On tosi hyvä, että dokussa on poimintoja
bändin varhaisvuosien tv-ohjelmista.
Niiden miesjuontajien asenteen irvokkuus
näyttäytyy nykyvalossa selvästi.
Etkö sinä tosiaan näe sitä?!- Anonyymi
Fem-akkojen irvokkuus on vapautumista, eikä tuomita mistään, ei edes alaikäisiin sekaantumisesta tai henkirikosista, mutta miehiä syyttävät kaikesta mahdollisesta ilman todisteita ja tuomitaan myös.
- Anonyymi
Se, että Mira Luoti ei ole uhrilammasmaisesti
vaiennut, kertoo vain ja ainoastaan siitä, että
hän on esimerkillisen vahva nainen!- Anonyymi
Tai rahapulassa. Akat menee tyrkylle jo alaikäisinä baareissakin missä eivät saisi olla ja sitten kiristävät rahaa. Lehdet tyrkyttää juttuja miten horoilu kannattaa luonnossa tai onlyfansissa, kontulastakin kymmeniä ja yllyyttävät opiskelijoita samaan, samoin perheellisiä eroamaan ja horoilemaan lasten nähden. Suomifemakot ovat sairaita.
- Anonyymi
Säälinkeräystä koko dokkari, ei mitään muuta.
- Anonyymi
Dokumentti oli erinomainen todiste siitä, miten törkeää nuorten naisten kohtelu musiikkibisneksessä on ollut. Jos Paula Vesalan ja Mira Luodin kokemuksia ja kommentteja ei pidä minään, voisi ehkä miettiä, millaisessa asenneilmapiirissä itse elää.
- Anonyymi
Täsmälleen juuri näin!
- Anonyymi
Mutta kun ne vanhat akat haukkuu bandiä, eikä se miestoimittaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kun ne vanhat akat haukkuu bandiä, eikä se miestoimittaja.
Tai nainen luokittelee kirjassaan PMMP:n seksillä myyvään artistien ryhmään josta Vesala ei pidä ja syyttää siitä jotain patriarkaattia. Todella iljettävä asenne
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai nainen luokittelee kirjassaan PMMP:n seksillä myyvään artistien ryhmään josta Vesala ei pidä ja syyttää siitä jotain patriarkaattia. Todella iljettävä asenne
Paulahan on täysin oikeassa. Patriarkaatistahan
siinä todella on kysymys. Hyvä Paula!
Hyvä koko bändi! Hyvä dokun koko tekijäryhmä!
Olette tehneet KULTTUURITEON!
- Anonyymi
Luoti hakee vain halpaa julkisuutta ja rahaa tarinallaan. Mikä on kun syyllisen? nimeä ei tunnu muistavan?
- Anonyymi
Tuo kommentti on uskomattoman harhainen.
Tuo on yksi tapa yrittää syyllistää uhria.
Uhrin syyllistäminen on aina äärimmäisen
raukkamaista.
- Anonyymi
Joku tapa täytyy olla rahastamiseen, kun musiikki on silkkaa paskaa.
- Anonyymi
Tsemppiä ja antoisia hetkiä Miralle TTK:hon!
Olet aito ja vahva nainen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746354MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415428Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun744151Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.761237- 3281105
- 601070
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831