Demarijohdolla ei synny talouden tasapainoa, valtakunnan, hyvinvointialueen, eikä kunnan tasolla. Sosialistit eivät kykene, kun pitää hoitaa toveripiiriä.
Sipilä ja Stubb saivat velanoton kuriin, mutta demarit sössivät. Viisikko puuhaili muuta. Panostukset tuottavat kuulemma 2030-luvulla!???
Nyt valtiolla velkaa 80% BKT;stä ja korkoihin menee yli kolme miljardia. Miljardi on tuhat miljoonaa. Siinä on yhdeksän nollaa, 1 000 000 000.
Jos SDP voittaa vaalit, niin Suomen luottoluokitus laskee, mikä lisää korkomenoja. Kohta korkoihin menee yhtä paljon, kuin on puolustusbudjetti.
Hallitusten velanotto;
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011469125.html
Talouden narratiivi, ei mitään narrausta.
Anonyymi-ap
4
80
Vastaukset
- Anonyymi
Ja omaa tyhmyyttä kun ette osaa äänestää kansalaisten vika kun on tommonen hupiukkojen hallitus
- Anonyymi
Aloittaja on NIIN tietäväinen, että jakaa agendaansa monelle eri aihealueelle.
- Anonyymi
Ja sinä luet 🤣😅
- Anonyymi
Nykyistä huonommin ei voi mennä millään mittarilla mitaten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805304
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai734697Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3582034- 941680
- 971587
- 2571486
- 3481191
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571012- 2001001