Elikkäs mulla on ongelmana se että en tiedä ketää pyytää kaasoks vai oonko ilman kaasoa..
Mulla ei ole yhtään "parasta kaveria"..
Muutama kaveri kyllä löytyy, mut en halua niistä ketään. Liian etäisiä henkilöitä siihen hommaan, mun mielestä.
Siskoa tai serkkuja mulla ei ole.
Pikkuserkku kyllä, mutta ei olla tarpeeks läheisiä..
olenko siis ilman kaasoa? Voiko sulhasella olla silti bestman?
Kaaso vai ilman?!
6
1685
Vastaukset
- eelia
Ole ilman!? Miksi ihmeessä pitäisi väkisin keksimällä keksiä joku ihminen kaasoksi? Ei minulla ole kaasoa (tosin eri syistä kuin sinulla) enkä sellaista koe tarvitsevani. Perinteethän eivät tunne kaasoa nykymuodossaan..
- kaasoton
Jos sinua ei tähän mennessä ole haitannut, ettei elämässäsi ole läheisiä ystäviä, niin miksi pitäisit sitä yhden päivän ajan ongelmana?
- memmyliini
Ei ole tähän asti mun elämää haitannut ettei ole yhtään läheistä ystävää eikä haittaa jatkossakaan.
Mietin vaan sitä että onko se hassua jos miehellä on bestman mut mulla ei oo kaasoa?! Että täytyiskö mun sen takia ottaa kaaso, ei kai. - Keppeliini
memmyliini kirjoitti:
Ei ole tähän asti mun elämää haitannut ettei ole yhtään läheistä ystävää eikä haittaa jatkossakaan.
Mietin vaan sitä että onko se hassua jos miehellä on bestman mut mulla ei oo kaasoa?! Että täytyiskö mun sen takia ottaa kaaso, ei kai.Itse en oikein lämpene ajatukselle kaasosta, mutta morsiusneito olisi ihana olla mukana matkassa.:)
Morsiuneidon tehtävä on ihanteellinen kenelle tahansa pikkuneidille, esim. omalle tyttärelle jos teillä sellainen on, kummitytölle, tai sisarusten lapselle tai muulle läheiselle. Morsiustyttö tosin kaipaa helposti seuraukseen sulhaspoikaa.:)
Ainakin omasta morsiusneidon pestistä on ainoastaan hyviä muistoja.
- elokuussa
tyttären häissä ei ole kaasoa eikä bestmania. Ainoastaan vitsinä: veli on leikisti kaaso ja meidän vanha koira, joka ei ole juhlissa, bestman.
Mutta oikeesti kaaso voi olla mies, vaikka veli tai kuka vaan.
Sulhasella voi silti olla bestman. Myös sulhasen tyttöystävä/vaimo voi olla kaasosi.- siiri
Eikös moniavioisuus ole Suomessa kielletty? Kyllä meillä ainakin jäisi häät pitämättä jos paljastuisi, että miehelläni olisi tyttöystävä. Ja sinä vielä ehdotat, että sulhasen tyttöystävän/vaimon voi ottaa kaasoksi!? Onko tämä yleistäkin teillä päin? Perin omituiselta se kuitenkin kuulostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132600
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831619Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731435Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2571432Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2331332Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341050- 92993
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983