Tuli on elementeistä vaarallisin, se voi väärissä käsissä aiheuttaa todella paljon kipua ja tuhoa, mutta oikeissa käsissä liekki on todella kaunis,intohimoinen, ja vahva. Jos et pysty hallitsemaan tunneherkkyyttä ja intohimoani, täydellisyyttäni, tunteitani , niin seuraukset voivat olla tuhoisat.
Synnyin tulen tähden alla, maailman lopun päivänä, minusta tuli todella intohimoinen, rakastava, tunteikas, herkkä ja voimakastunteinen yksilö. Jos joudun vääriin käsiin, niin aiheutan tuhoa, ja liekki roihahtaa, kaikki lähtee käsistä ja joudun rakentamaan metsän tuhkista uudestaan.
Oikeassa hoivassa, ei tarvitse pelätä, että vahingoitetaan, että toinen satuttaa. Sydän ei valitse sopivuuden mukaan ,se valitsee sinut energiasi perusteella, joskus se hylkää päälin puolisin sopivat yksilöt, koska heidän sielunsa on täynnä synkkää energiaa, katkeruutta, vihaa,kateutta ja muita negatiivisia tunteita.
Mikään ei ole niin tuhoisaa, kuin se että joku on niin kiltti,hyväntahtoinen,empaattinen ja tunnerikas ihminen, ja torjuu minun olemassaoloni väärinkäsityksen tai ymmärryksen perusteella, liekki sydämessä roihahtaa, kohta oon maanisena hyppäämässä katolta, hyvästi. Hetkessä oon taas sairaalassa, koska sydämeni on niin täynnä rakkautta ja oikeudenmukaisuutta.
Niin ongelmallinen ja haitallinen, kuin oletkin ,oman epävakaasi takia, niin sussa on silti puoli jota ei muissa ole. Ja siihen minä rakastuin, mun maaninen sydän roihahti liekkeihin sut kohdatessani, tiesin ,että siinä on tuleva vaimoni ja tulevien lapsieni äiti, siinä hetkessä.
Sitten kun olitkin yhtäkkiä toisen kanssa, niin liekki sammui melkein kokonaan, kunnes heitit sinne bensaa, jolloin se roihahti todella tuhoisin seurauksin täyteen voimaansa. Tiedät miten tuhoisat seuraukset sillä oli.
Kesytä mun roihuava sydän, koska se rakastaa aidosti, silloin kun se rakastuu... mut se on myös tuhoisa. Liekkiä täytyy kunnioittaa, mutta sen ei saa antaa ottaa tai antaa sinulle valtaa, liekkiä osaa harva käsitellä ,mutta sinä pystyt siihen.. tiedän sen.
Pystytkö kesyttämään epävakaan sydämeni nainen
5
228
Vastaukset
- Anonyymi
En ole varma. Kaipaan elämääni enemmän vakautta kuin epävakautta.
- Anonyymi
Ei ollut mulle, vaikka ensin meinasinkin jopa ajatella niin.
Kunnes tuli eteen naisen epävakaa, sekä lapset.
Ite en hirveesti kyllä suosittele sun lapsia tekemään ihan vaan jo sen perusteella mitä täällä oon lukenut aloittaja sun kirjoituksia.
Ei millään pahalla.
Oli niin osuvaa juttua kyllä että.......
Tuli nii mieleen eräs mies taas sun kirjoituksista. - Anonyymi
Ihana aloitus❤️
Oon kyllä huono renki aina tulen käsittelyssä.
Oo sä vaan se isäntä.
Mulla kans sama, sytytyslanka on aina lyhyt.
Ihastun, saan toisen rakastumaan. Sit pakitan ja se toinen räjähtää ja mä kans 🧨 🧯🔥 - Anonyymi
Eli sulla on yhteinen syntymäpäivä Hitlerin kanssa 😂👌🏻
- Anonyymi
Minulle tämä ei ole, mutta minä en jaksa epävakaita ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283406- 973186
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim702958"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532881Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862668- 352480
- 572341
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432205- 321953