Viljanviljelijöille kriisi

Tästä vuodesta on tulossa kolmas raskaasti tappiollinen vuosi peräkkäin viljatiloille.
8186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ohrasta saa 126 euroa/tonni

Äänestä

Ei tule kriisiä kun laivataan viljat ulkomaille.

Äänestä

Ostajat varmasti huomioivat tämän hintoja asettaessaan. Tarjontaa on näillä näkymin tulossa huomattavasti kysyntää enemmän pitkäksi aikaa.

Hyvä! Tämä tietää kuluttajille halvempia viljatuotteita.

Äänestä
  • Höpöhöpö. Nyt jää välistävetäjilekin jotain.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Höpöhöpö. Nyt jää välistävetäjilekin jotain.

    Tuskin kauppa hintoja alentaa.

    Äänestä

Pahiten lakoontuneita lohkoja ei enää edes kannata puida.

Äänestä

Hometoksiineista ei ole ilmennyt ongelmia ja siten esimerkiksi kaurat täyttävät hyvin vientiehdot.

Äänestä
  • Vientiä pitääkin lisätä. Suomalainen kaura on ylivertaista laadultaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tästä vuodesta on tulossa kolmas raskaasti tappiollinen vuosi peräkkäin viljatiloille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu