Tämän palstan juttujen perusteella on odotettavissa suoranainen tulva purkutarjouksia.
Cloudia tarjouspalvelusta löytyy, kysykää parlamentilta apuja jos ette osaa...
Kaupungin rakennusten purku
18
1552
Vastaukset
- Anonyymi
Majava purkaa. Ainut joka oli pyhäjokiseudun kuvaus esittelyssä purkukohteissa.
- Anonyymi
Vieläkö ois rahat kaupungilla purkamiseen?
- Anonyymi
Timo purkaa ja hävittäääää
- Anonyymi
Komax hoitaa laskutyönä ohi kilpailutuksen
- Anonyymi
Timolla ja Teemulla eniten kokemusta purkuhommista ja eikä tarvi kuskata ylivieskaan asti
- Anonyymi
Joo, entisetkin jätteet meni piiloon lumenkaatopaikalta ajettujen maiden alle ...
- Anonyymi
On kyllä jo huippujen huippu jos kaupunki valitsee työnsuorittajaksi sellaiset toimijat joilla on entuudestaan jo ehdonalaistuomiot ko. toiminnan harjoittamisesta, ei pitäis ottaa edes tarjouskilpailuun mukaan
- Anonyymi
Meinaat että, että ei muuta kuin poljetaan suohon epäonnistujat, syljetään päälle, manausten kera ja ei mitään mahdollisuutta ihmisille selvitä koskaan enää!!???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaat että, että ei muuta kuin poljetaan suohon epäonnistujat, syljetään päälle, manausten kera ja ei mitään mahdollisuutta ihmisille selvitä koskaan enää!!???
Sinä meinaat että "epäonnistujat" työllistetetään hinnalla millä hyvänsä kaupungin laskuun? Näyttää toteutuvan tuo ajatus tapa!
- Anonyymi
Muistakaa ne sukulais suhteet Oulaisissa. Päättäjät ja rosvot sukulaisia jotakin kautta keskenään.
- Anonyymi
Hyvä huomio
- Anonyymi
Miksi jätevedenpuhdistamon purkaminen kilpailutettiin kiireellä salassa heinäkuussa, kun olisi ehtinyt samaan kilpailutukseen muiden rakennusten kanssa?
Oliko syynä että homma saadaan jollekin tietylle urakoitsijalle vai se että sille löytyi jo rahoitus toisin kuin nyt kilpailutuksessa oleville?
Osaisiko parlamentti vastata asiaan asiallisesti?- Anonyymi
Kannattaa tilata aikaa Tuumaan, sieltä löytyy apua, ens hätiin, paranoiaan!
- Anonyymi
Oliko nyt parlamentti tutustumassa purkukohteisiin vai pelkästään nämä kolme kovaa paikallista?
- Anonyymi
12 tarjousta purku-urakoista, oli niitä varmaan muitakin kiinnostuneita kuin paikallinen rakennusliike?
- Anonyymi
Samat 3 laittaneet joka kohteesta tarjouksen?
- Anonyymi
Kaupungintaloa ne ei saa purettua, kun se on suojeltu ja hyväkuntoinen!
- Anonyymi
Pyhäjokiseutu uutisoi että kaupunki purkaa 7 rakennusta. Entinen puhdistamo ei vissiin oo rakennus vaikka sitä puretaan parhaillaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2304136Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122614Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382345Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1121382- 481159
- 771065
- 59933
- 45926
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58911