Thaimaan vaaralliset hämänäkit.

Anonyymi-ap

Kaikki ei tiedä koska niiden seuraamuksista vaietaan.

Yksi eniten harmia aiheuttava laji esiintyy Pattayalla, Taran Bellat.
Lähes kuin mustat lesket, mutta ei tapa, muuttaa vain kumppaninsa lompakon kärpäslätkäksi.

Seuraamuksina morkkis, darra, toisilla jopa kotiin palatessaan jenkkikassi valmiina ovella.

3

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin siinä voi käydä!

      Edesmenneellä kaverilla oli upea lomaheila nimeltään Bella. Pitkähkö thaiksi, noin 167cm, kaverin maksamat kultakorut (noin 10 000 euroa) hampaat ja silikonit jotka myöskin kustansi noin 10 000 euroa.

      He tutustuivat jo joskus 2011, minä tutustuin hieman aiemmin kaveriin Jomtienin rannalla. Kaveri oli "liikemies" suurissa lainausmerkeissä, mutta huippusälli ja reilu jätkä ystävilleen.

      Monessa mukana ja ymmärsi hyvän meiningin päälle, vaikka se oli usein tappioksi. Muutaman kerran hän pyysi minut mukaansa kertomatta syytä. Syyksi paljastui se että hänellä oli neuvottelut ammattirikollisten kanssa tai kaupat, joihin hän tarvi turvamiestä.

      En ollut siitä moksiskaan, koska se on juuri sitä mihin olen syntynyt. Jelpin kaveria, jos kyse on väkivallan uhasta piittaamatta siitä keitä vastassa on. Kaveri oli 81- supportin miehiä ja UB:n kanssa oli myös yhteistyötä.

      Olin antanut näyttöni Suomessa muutamassa pikku hässäkässä ja nyrkkipallon lyöntikisassa. Ne hässäkät ratkesi nopeasti ja kaveri (nimeä mainitsematta) oli tyytyväinen.

      Samoissa kuvioissa tutustuin myös arvokuljetusryöstäjänä tunnettuun aivan mahtavaan herrasmieheen, kepeät mullat hänellekin. Siinä oli mies joka eli lyhyessä ajassa monen miehen elämän, eikä heittänyt siitä mitään hukkaan.

      Monet Pattayan pojat tietää keistä puhun ja monet näitä kavereita muistelee lämmöllä, ystävät, kylän miehet ja myös exät. Jotkut ei niin lämmöllä, mutta tekevälle sattuu ja kaikkeen ei voi itse vaikuttaa.

      Näiden kavereiden kautta tutustuin myös Espoon suureen perijään, hieno mies, ja legendaariseen Ekiin, joka oli se kokoava voima suomalaisten tosimiesten kanssa.

      En tiedä tarkkaan mutta Eki muutti Pattayalle jo about 1987, jolloin meikäläinen oli kossipoikana vasta armeijassa. Oli sen verran tekemisissä ammattimiesten kanssa, että ei jäänyt historiansa ja pääomansa epäselväksi.

      Bella oli luxusluokan boss lady, mutta miehelleen nöyrä mutta viettelevä orjatar, joka uskalsi sanoa mitä ajattelee. Hän on sen sortin naisia, että pärjää varmasti hyvin omin avuineen loppuun saakka siinä ammatissa johon on syntynyt.

      Nyt meikämauno menee saunaan. Lahtelainen kaveri lähti Thaimaahan talveksi ja jätti asuntonsa käyttööni vähintään viikoksi, ennenkuin laittaa sen vapaaksi Airbnb- sivustolle.

      Piipahdetaan poikien kanssa mökillä viikonloppuna, ja ensi viikolla hoitelen hieman työasioita PK- seudulla.

      2010

      • Anonyymi

        PS: Kultakoruista sen verran, että ainakin kahdesti kaveri kävi ne Bellan kanssa lunastamassa panttilainaamosta, saavuttuaan Pattayalle pitkästä aikaa. Sitten alkoi romantiikan aika <3

        2010


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        PS: Kultakoruista sen verran, että ainakin kahdesti kaveri kävi ne Bellan kanssa lunastamassa panttilainaamosta, saavuttuaan Pattayalle pitkästä aikaa. Sitten alkoi romantiikan aika <3

        2010

        Näin helppoa on rakas aktivoida, miljonääri jopa junttilan matkallaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      45
      2785
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      20
      1643
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      28
      1277
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      347
      1216
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      64
      1178
    6. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      6
      1161
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      49
      978
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      939
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      46
      848
    10. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      820
    Aihe