https://www.karjalainen.fi/paikalliset/8839664
Tuskinpa tulee käytyä...
Mutta hyvä että joensuussa yritystä piisaa...
12 euroa museoon pääsystä...?
18
142
Vastaukset
- Anonyymi
Minä kyllä kierrän museoita...kaukaa.
- Anonyymi
Kiitos .
- Anonyymi
Aika paljon. Melkein viikon ruokaraha. Rikkaiden juttu.
- Anonyymi
12 eur rikkaiden juttu ??? :D:D:D
- Anonyymi
12euroa pääsy lipusta on pieni hinta. Itkijöitä aina piisaa. Menkee töihin ja lopettakaa se valittaminen, että on kallista.
- Anonyymi
No enpä viitsi töihin mennä siksi että pääsisin museoon. 😂🤣
12 eurolla saa jo 10 olutta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No enpä viitsi töihin mennä siksi että pääsisin museoon. 😂🤣
12 eurolla saa jo 10 olutta.12 eurolla sivistysmaissa saa 24 olutta
- Anonyymi
Ei paha, nämä kaikki museot ja tapahtumat pitäisi hinnoitella kovemmin.
Mukavampi käydä kun ei ole kaikki köyhät seassa- Anonyymi
Hinnoitelkaa ihmeessä niin ettei sinne pääse kuin kylän kerma. Muuten, eikös kirjastokin voisi olla maksullinen, vaikka 10 €/lainaus, pysyisi köyhät pois sieltäkin...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hinnoitelkaa ihmeessä niin ettei sinne pääse kuin kylän kerma. Muuten, eikös kirjastokin voisi olla maksullinen, vaikka 10 €/lainaus, pysyisi köyhät pois sieltäkin...?
Ja tänne kirjoittelu 10€/viesti. Johan vähenisi tyhjä lätinä.
- Anonyymi
Eihän sinne museoon ole pakko mennä varsinkaan jos eurot ei riitä.
- Anonyymi
Itse maksaisin vaikka 25euroa museo käynnistä. Taide ja kulttuuri on kaunista.
- Anonyymi
Taidetta, kulttuuria ja urheilua ei pitäisi rahoittaa lanttiakaan verovaroista.
Siellä olisi säästökohteet hallitukselle.
- Anonyymi
Eikös työnantaja maksa puolet jos oot töissä.
- Anonyymi
sisältyykö tuohon 12 € WC käynti?
- Anonyymi
Ei tietenkään, älä nyt hulluja puhu! Muista että olet Joensuussa.
- Anonyymi
Eikö teillä oo easybreikkii👌
- Anonyymi
Mullon vain kossuu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256639MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545692Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794438NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun894321Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1214122Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841466- 3471290
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a281272- 811267
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?361000