Ajatuslukijoiden aika

Anonyymi-ap

Nyt eletään outoja aikoja. Pääministeri ei ole ihminen, vaan alieeni joka osaa lukea ajatuksia. Yöllä, kun ihmiset nukkuvat, se tulee kännykän kautta ja imee jokaisen ajatuksen. Aamulla televisiossa se puhuu samat sanat, jotka on yöllä varastanut ja ihmiset nyökkäävät, luullen, että viisaus on sen omaa.
Koko hallitus on samanlainen. Ne istuvat pöydän ääressä kuin tavalliset ministerit, mutta oikeasti ne kuuntelevat hiljaisuutta, sillä kansalaisten mieli puhuu niille kovempaa kuin mikään radio. Kun hallitus oppii vielä ohjaamaan ajatuksia, ei yksikään ihminen enää ajattele omillaan.
Niinpä nykyään kannattaa makuuhuoneen seinille laittaa alumiinifolioita ja kännykän päälle kuppi, ettei se toimisi porttina hallituksen silmille. Jos heräät aamulla ja huomaat, että päässäsi on uusia ajatuksia joita et ole itse keksinyt silloin tiedät, että hallitus on käynyt luonasi.
Jotkut nauravat tälle ja sanovat, että tämä on vain hullun puhetta. Mutta se on totta, sillä olen kuullut unissani äänen puhuvan.

4

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ok.

    • Anonyymi

      Noin minäkin luulin mutta kun otin lääkkeet niin mieli muuttui.

    • Anonyymi

      Ainoa asia mitä ihmisessä ei vielä pysty alistamaan on hänen unimaailmansa.Olenkin alkanut elämään elämääni valveunessa.Pyrin aina kerta kerralta pitkittämään untani ja ohjailemaan itseäni siinä,kuin videopelissä mutta jossa pystyn aistimaan ja tuntemaan kaiken.Olen jo kehittynyt vuosien työllä siten että pystyn vapaasti matkaamaan ympäri maailmaa lentäen omalla kehollani.Uniminäni on vahva ja voittamaton ja sen aistit ovat ylivirittyneet,näin pystyn kokemaan sanoinkuvaamatonta nautintoa ja toteuttaa kaikki mielihaluni.

    • Anonyymi

      Tavoitteeni on että viiden vuoden sisällä olen saanut kerättyä niin paljon pääomaa että voin muuttaa Sveitsiin yksityisklinikalle jossa minut vaivutetaan kemialliseen koomaan ja voin viettää loppuelämäni tehden vain sitä mitä itse haluan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      153
      3440
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      2986
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      61
      2454
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2350
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      53
      2270
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2245
    7. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2227
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      151
      2159
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1586
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1584
    Aihe