Nurmes nätti kylä mutta katkeruus ja kateus

Anonyymi-ap

Niin hienoa maisemaa ei olekkaan ettei sitä pilattaisi kateudella ja katkeruudella tai juoruamisella.

7

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SINÄ HETI PILASIT ITSESI.

    • Anonyymi

      Oisko vielä pilaamassa muutamien nousukkaiden nuoleskelu ilmapiiriä.

    • Anonyymi

      Ympäristö on kateellinen Nurmeksen kauniille maisemille.

      • Anonyymi

        Tuskin kukaan on kateellinen karjalaiselle luonteelle jossa kateus ja katkeruus myrkyttää täällä paikallisten elämän. juoruilu, kieroilu, pahan puhuminen. eikä voi luottaa ihmisiin yhtään. siinä ei ole kadehsittavaa. mutta uskoohan lieksassakin jopa valtuutetut että muut kunnat on kateellisia lieksalle.

        narsistista projisointia. narsistit on itse kateellisia mutta he uskoo että heille ollaan kateellisia.


    • Anonyymi

      Eipä ole hyvää mainosta matkailukaupungille. Järjestetään bussimatka Vuokattiin keilaamaan. Järjestetään matka Lieksaan uimahallille, eikös nämä kerro, että jotakin puuttuu paikkakunnalta.

    • Anonyymi

      Ei voi kaupassa enää käydä kun huudellaan törkyä. kylän puheet uskotaan totena ei pokkaa asioista tulla kotiin kysymään vaan no lataan kaupan kassalla ihmisiä et saa uuden joudun haastaa.

    • Anonyymi

      Vielä kun lisää painostat omaa ekosiko nousee haluatko toisen ajaa kiikkuun et saat itsetuntoa korotettua ahdista vielä lisää tehän osaatte kun olette niin kermaperseitä olevinaan kun työelämässä ja olevinaan parempaa persettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      55
      3670
    2. 45
      3106
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      151
      2924
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      24
      2710
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      72
      2383
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      58
      1879
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      115
      1718
    8. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1160
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1121
    10. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1106
    Aihe