Onko totta, että jos haluaa käyttää Apple Carplayta Suzukissa, pitää lunastaa maksullinen appi ja pulittaa siitä n. 18 euroa kuukaudessa? Luulisi, ettei juuri kukaan ala maksaa tuollaista. Joihinkin autoihin taitaa saada sen apin ilmaiseksi?
terv
Jonttu
Carplay Vitarassa
7
967
Vastaukset
- Anonyymi
Tää on just tätä. Tätä itteään. Jätetään Suzukit kauppaan.
- Anonyymi
Ostin uuden Suzukin, ei tuo maksa mitään siinä tietenkään. Yhdistyy langattomasti aina kun istuu autoon ja käynnistää
- Anonyymi
Apple CarPlay ei maksa mitään Suzukissa. Sekoitat varmaan Suzuki Connectiin ja sekin alussa ilmainen muutaman vuoden. Siinä onkin sitten paljon ominaisuuksia eri asioihin. Mutta ei sekään noin kallis ollut kk, muistaakseni joku vuosimaksu, mutta olisiko ollut ensimmäiset kolme vuotta ilmainen.
Apple CarPlay ja Android auto ei tietenkään maksa mitään- Anonyymi
Taitaa olla käynyt taas niin, että Junttia huijattiin. Kun latasin Carplaytä puhelimeen, se ilmoitti hinnan, jonka maksoinkin (18,70). Sain jo kuitinkin sähköpostiin. Olisiko jossain kohtaa pienemmällä tekstillä ollut tarjolla ilmaisversio?
Toimii kyllä erinomaisesti Suzukissa ja autokin tuntuu erinomaiselta, mutta ei tekis mieli ainakaan enempiä maksaa.
-Juntti
- Anonyymi
Jep ei kyllä maksa mitään
- Anonyymi00007
CarPlay itsessään ei maksa mitään, mutta osa merkeistä sitoo sen omaan järjestelmään tai lisäpalveluun.
Jos ei halua maksaa kuukausimaksuja tai aktivoida tehtaan systeemiä, yksi vaihtoehto on erillinen CarPlay-näyttö, joka toimii langattomasti eikä vaadi auton järjestelmän muokkausta.
Itse päädyin DriveNäyttöön, niin sai Apple CarPlayn käyttöön ilman mitään tilausmaksuja. Toimii ihan normaalisti Spotifyn ja karttojen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381289
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35820Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14580
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27576Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24511
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472