Mitä mieltä

Ukrainalaisista naisista?
5154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En oikeastaan yhtään mitään mieltä.

Äänestä

Tuntui ihan helvetin pahalta heidän puolestaan, kun pian sodan syttymisen jälkeen alkoi tulla spämmisähköposteja, joissa "kaupattiin" ukrainalaisia naisia länsimaisille miehille. He ovat kestäneet jo enemmän kuin tarpeeksi sodan keskellä. Ja heidän kärsimyksestään tehdään vielä kauppatavaraa ja heidän roolinsa maailmassa seksualisoidaan nihilistisellä tavalla. Kaikki sympatiat ovat heidän puolellaan, kantavat tosi isoa taakkaa juuri nyt. 💔

1Äänestä

Suhtaudun samalla tavalla kuin venäläisiin naisiin. Kummistakaan ei ole omakohtaista kokemusta. Tuntuu että yleisesti ottaen naiset rakastavat miesten rahoja ja että edellä mainitut TODELLA rakastavat miesten masseja. Tämähän voi osin selittyä sillä jos niiden yleinen elintaso on kotimaassaan niukanpuoleinen.

Äänestä

anjuska ainakin nätti laulu.

Äänestä

Muutamaan tutustunut, todella sydämellisiä ovat ja ahkeria työntekijöitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainalaisista naisista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu