Poliisi suojeli raiskaajaa!!!!!!!!!

Anonyymi-ap

X houkutteli Helsingin rautatieasemalla tapaamansa asunnottoman naisen kotiinsa
Hän tarjosi naiselle mahdollisuuden peseytyä, pestä pyykkiä ja yöpyä hänen asunnollaan. Naista odotti järkyttävä näky.

Asunnolla ei ollut kuin rähjäinen patja lattialla. X alkoi vaatia naiselta seksiä ja muuttui aggressiiviseksi, kun tämä kieltäytyi.

X esti naista poistumasta asunnolta ja raiskasi hänet väkivalloin.

Lopulta nainen pääsi pakenemaan. Hän säntäsi rappukäytävään ja pyysi naapuria soittamaan hätäkeskukseen. Naapuri piti naiselle seuraa, kunnes poliisit saapuivat.

JA HALOO:
Poliisit sanoivat raiskatulle naiselle, ettei kiinniottoon ollut perusteita!!!!

Mies sai siis jatkaa rikosten tekoa. Hänet otettiin kiinni vasta kolmisen viikon kuluttua. Tuolloin hänen uhrikseen joutui kaksi lasta.

X kosketteli 15-vuotiasta tyttöä takapuolesta Vetokannaksen uimarannalla. Kun tyttö käännähti katsomaan koskettelijaa, tämä nosti kätensä ylös ja sanoi ”sori sori”.
Tyttö oletti, että kyse oli vahingosta. Ei ollut.

Pian hän näki, että X teki samalla tavalla toiselle lapselle. 12-vuotias tyttö oli nousemassa portaita hypätäkseen järveen, kun Alaini puristi häntä kahdesti takapuolesta. Vanhempi tytöistä kertoi tapahtuneesta uimavalvojalle, joka hälytti paikalle poliisit. X otettiin kiinni, pidätettiin ja vangittiin.

Itä-Uudenmaan käräjäoikeus tuomitsi X:n joulukuussa 2024 kahdesta raiskauksen yrityksestä, kahdesta seksuaalisesta kajoamisesta lapseen ja seksuaalisen kajoamisen yrityksestä. Yhteinen rangaistus teoista oli kaksi ja puoli vuotta vankeutta.

Reilu kuukausi myöhemmin X tuomittiin heinäkuisesta raiskauksesta. Käräjäoikeus katsoi Alainin käyttäneen hyväkseen asunnottoman naisen haavoittuvaista asemaa. Oikeudenmukainen seuraamus olisi ollut kolme vuotta ja kaksi kuukautta vankeutta.

Joulukuussa annettu tuomio kuitenkin alensi rangaistusta. Näin ollen X tuomittiin kahdeksi ja puoleksi vuodeksi vankeuteen. X valitti kummastakin tuomiostaan hovioikeuteen. Helsingin hovioikeus ei elokuussa antamissaan ratkaisuissa muuttanut käräjätuomioita miltään osin.

3

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todella törkeää eikä kunnioittanut naista yhtään ja vielä pahempi että valehteli kaikista asioista ja sanoi juttuja mitä itsellä ei edes ollut

      • Anonyymi

        Se kuuluu tekijän kulttuuriin ja näitä vihervasemmisto haluaa suomeen lisää.


    • Anonyymi

      JUU JA PESEE RAHAA RAISKAAJILLA......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      427
      7377
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      92
      6136
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      207
      5612
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      89
      4349
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      22
      4263
    6. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      95
      4157
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      113
      3569
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3568
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      76
      3495
    10. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      21
      3474
    Aihe