X houkutteli Helsingin rautatieasemalla tapaamansa asunnottoman naisen kotiinsa
Hän tarjosi naiselle mahdollisuuden peseytyä, pestä pyykkiä ja yöpyä hänen asunnollaan. Naista odotti järkyttävä näky.
Asunnolla ei ollut kuin rähjäinen patja lattialla. X alkoi vaatia naiselta seksiä ja muuttui aggressiiviseksi, kun tämä kieltäytyi.
X esti naista poistumasta asunnolta ja raiskasi hänet väkivalloin.
Lopulta nainen pääsi pakenemaan. Hän säntäsi rappukäytävään ja pyysi naapuria soittamaan hätäkeskukseen. Naapuri piti naiselle seuraa, kunnes poliisit saapuivat.
JA HALOO:
Poliisit sanoivat raiskatulle naiselle, ettei kiinniottoon ollut perusteita!!!!
Mies sai siis jatkaa rikosten tekoa. Hänet otettiin kiinni vasta kolmisen viikon kuluttua. Tuolloin hänen uhrikseen joutui kaksi lasta.
X kosketteli 15-vuotiasta tyttöä takapuolesta Vetokannaksen uimarannalla. Kun tyttö käännähti katsomaan koskettelijaa, tämä nosti kätensä ylös ja sanoi ”sori sori”.
Tyttö oletti, että kyse oli vahingosta. Ei ollut.
Pian hän näki, että X teki samalla tavalla toiselle lapselle. 12-vuotias tyttö oli nousemassa portaita hypätäkseen järveen, kun Alaini puristi häntä kahdesti takapuolesta. Vanhempi tytöistä kertoi tapahtuneesta uimavalvojalle, joka hälytti paikalle poliisit. X otettiin kiinni, pidätettiin ja vangittiin.
Itä-Uudenmaan käräjäoikeus tuomitsi X:n joulukuussa 2024 kahdesta raiskauksen yrityksestä, kahdesta seksuaalisesta kajoamisesta lapseen ja seksuaalisen kajoamisen yrityksestä. Yhteinen rangaistus teoista oli kaksi ja puoli vuotta vankeutta.
Reilu kuukausi myöhemmin X tuomittiin heinäkuisesta raiskauksesta. Käräjäoikeus katsoi Alainin käyttäneen hyväkseen asunnottoman naisen haavoittuvaista asemaa. Oikeudenmukainen seuraamus olisi ollut kolme vuotta ja kaksi kuukautta vankeutta.
Joulukuussa annettu tuomio kuitenkin alensi rangaistusta. Näin ollen X tuomittiin kahdeksi ja puoleksi vuodeksi vankeuteen. X valitti kummastakin tuomiostaan hovioikeuteen. Helsingin hovioikeus ei elokuussa antamissaan ratkaisuissa muuttanut käräjätuomioita miltään osin.
Poliisi suojeli raiskaajaa!!!!!!!!!
Anonyymi-ap
4
241
Vastaukset
- Anonyymi
Todella törkeää eikä kunnioittanut naista yhtään ja vielä pahempi että valehteli kaikista asioista ja sanoi juttuja mitä itsellä ei edes ollut
- Anonyymi
Se kuuluu tekijän kulttuuriin ja näitä vihervasemmisto haluaa suomeen lisää.
- Anonyymi
JUU JA PESEE RAHAA RAISKAAJILLA......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591154Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11830Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33517Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36514Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487