Huomasin että tänne Lappeenrantaan on tullut uusi ravintola, nimeltään Serra.
Kaikki kokemuksen tänne vaan! Kannattaako mennä yms?
Kaikki kokemuksen tänne vaan! Kannattaako mennä yms?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Missäpäin Lappeenrantaa tämä Serra ravintola on?
Sijaitsee satamassa, entisen Majakka ravintolan tiloissa tietääkseni.
Listalla oli vaihtoehtoja vain n 7 ja annokset pieniä.. ainaki verrattuna tassokseen, rossoon tai tiglioon esim
Olimme perheen kanssa läpikulkumatkalla Lappeenrannassa 25.7.2005 ja menimme syömään ravinola Serraan. Ruoka- ja viinilista olivat lupaavia, mutta palvelu osoittautui erittäin huonoksi. Miestarjoilija ei osannut tarjoilun alkeitakaan. Nuorehko naistarjoilija oli sen sijaan tilanteen tasalla ja toimi ammatilllisesti, mutta hänkään ei kyennyt pelastamaan tilannetta. Poistuimme ravintolasta kesken kaiken huonon (ja miestarjoilijan osalta jopa luokkaavan) palvelun takia, mitä ei ole aiemmin tapahtunut. Muuta ei Lappeenrannasta sitten jäänytkään mieleen... Sääli, sillä kaupunki Saimaan rannalla vaikutti aluksi mielyttävältä ja lähemmän tutustumisen arvoiselta.
J.Me / Espoosta
Ruoka oli ihan hyvää, mutta anokkset oli säälittävän pieniä ja kalliita.
Valitettavasti Ravintola Serra oli pettymys. Ruokailimme siellä työporukalla 13.7. klo 19. Ruoka oli kyllä maukasta, mutta palvelu pilasi kaiken, joten siirryimme pikaisesti muualle.
Miestarjoilija (polkkatukka tai vast.) ei ilmeisesti ollut saanut koulutusta tehtäväänsä. Kaikki ryhmästämme eivät saaneet ruokaansa, osa ei juomaansa (useista pyynnöistä huolimatta), vaihtorahat meinasi unohtua antaa (pyydettäessä annettiin). Laskut meni sekaisin yms. Tähän ikään mennessä ja paljon ravintoloita nähneenäkin Suomessa ja muualla, ei missään paikassa ole tarjoilija sanonut pyydettyämme toista miestarjoilijaa tuomaan juoman, että "en palvele teitä, pyytäkää omaa tarjoilijaanne".. Palvelu oli todella ala-arvoista, mikä on sääli, kun ruoka oli kuitenkin hyvää. Jälkeenpäin kuulimme vastaavaa palautetta paikasta muualtakin.