Talouselvityksiä ja elämäntilanteita.

Anonyymi-ap

Silkkinen tehnyt selkoa tilanteestaan ja varallisuudestaan, joka on aivan toista luokkaa tuloineen ja menoineen 2010:n haave-elämän kanssa, mutta mikä särö, voi voi sentään, kaikki palstalle jotain kirjoittavat ovat joko erinneet tai karanneet, mutta Laiffi se panee samaa ruttustaan aina vaan ja edelleen, eikä ole koskaan saanut maistaa laatupiparia.
Muistaakseni 2010 mainitsi kyseisen kaltaisten olevan luusereita.

4

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muistelet aivan väärin. Kymppi sanoi että heillä menee koko perheellä tuhat euroa kuukaudessa kaupan ruokaan kun loput tulee pellosta tai vaihtokaupalla, kun Pasanen taas kertoi että heillä kului Thaimaassa 50 euroa päivässä molemmilta, eli 3000 euroa kuukaudessa ruokaan. Söivät kai sitten kuin presidentti Ahtisaari aikoinaan, jonka lempiruoka oli Pekingin ankka, jota Pasanenkin kertoi ostaneensa. Ei ole Kymppi esitellyt Pasasen Pekingin ankkaa eikä Senssun hunajoitua härän sisäfilettä, joka on loimutettu, savustettu, hiillostettu, kärvennetty, korvennettu, poltettu, paistettu ja tohotettu kokkitoholla. Ei ole varmaan varaa sellaiseen Kympillä.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Pet tuuk ahaan kon kootan.
      Tosiasiassahan massikeisarit syö rappuu, mustekallaa, hoita ja muita kalliimpia eväitä kuin ankkaa.
      Onhan se aikuisen ihmisen puhetta jutella ruokaan kuluneista euroista, samalla voi ottaa hörppyy aikuisen miehen tuttipullosta. ( ölyt)

    • Anonyymi

      Mene pikaisesti tutkimuttamaan pääsi. Aloituksesta päätellen olet psykiatrisen avun tarpeessa.
      Laskun maksaa kyllä Kela.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      158
      4206
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      10
      3113
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      135
      2690
    4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2278
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      47
      2164
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1808
    7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      38
      1686
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      30
      1684
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      58
      1266
    10. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      34
      1141
    Aihe