Eihän tuolla ole kuin tuo lainoitus ja jotain helevetin hömppää. Eikö puhe ollut saada valtuustolle lisää valtaa vai unohtuiko se kun kepuli tiusanen pääsi kaupunnknhjallitukseen?
Vastaukset 14
- Anonyymi
Sitähän se, konkurssi valmiin yhtiön taikaseinä josta rahaa tulee niin että ovet paukkuu
- Anonyymi00004
Onko uus taikaseinä löydetty?
- Anonyymi00009
Ei kun takaloosteri
- Anonyymi00005
Ei ole parempiakaan asioita, mitä valtuusto käsittelisi. Kuluuhan ne kokoukset pienetenkin asioitten näpertelyssä ja pääasia valtuutetuille lienee, että saavat hyvät viineri-kahvit ja kokouspalkkion.
- Anonyymi00006
Ei nuo kahvitukset taida taloa kaataa mutta itsehän ovat sopan keittäneet kun ovat asiat antaneet virkamiehille.Tai oikeammin pienelle piirille johon kuuluu osa luottamusmiehiäkin.Siinähän ei mitään pahaa jos homma toimii kun ainakin vähemmän riitoja.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ei nuo kahvitukset taida taloa kaataa mutta itsehän ovat sopan keittäneet kun ovat asiat antaneet virkamiehille.Tai oikeammin pienelle piirille johon kuuluu osa luottamusmiehiäkin.Siinähän ei mitään pahaa jos homma toimii kun ainakin vähemmän riitoja.
Pakkohan demaripölvästien oli luopua käsittelemästä asioita kun eivät itsekään ymmärtäneet mistä puhutaan.
- Anonyymi00008
Siksihän virkamiehet vie tätä kaupunkia kuin aaseja narussa.
- Anonyymi00010
Ja sun äitis aasia
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Ja sun äitis aasia
Oliko äitisi aasi? Demariaasi 🤣
- Anonyymi00012
No jos erityisluokalla käyty koulut, niin luulisi demarin ainakin saaneen riittävästi opetusta verrattuna normaaliin.
- Anonyymi00013
Kukas niistä on ollut tarkkiksella?
- Anonyymi00016
Olipahan kuka vaan mutta siitä on varmaan niin kauan aikaa että ei haittaa tänä päivänä.
- Anonyymi00014
Aika moni ainakin Suolahdesta
- Anonyymi00015
Suolahdesta demareita on vaan velimies Kiiiski
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41069
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216773- 62679
- 59676
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21608Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131591Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66579Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34537
- 55518
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40463- 46458
- 30443
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40433- 41422
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18420Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?91416- 31412