No niin, arvasihan sen taas. KTPn raukkamainen johtoporras Mustosen johdolla antoi potkut päävalmentajalle Jaro tappion jälkeen.
Aivan turha peliliike kun 3 kierrosta jäljellä ja putoaminen on lähes varmaa.
KTPn pitäisi vouttaa kaikki 3 otteluaan ja edellä olevien pitäisi hävitä kaikki ottelunsa.
Tämä peliliike todisti taas kuinka munaton ja saamaton KTPn johtoporras on.
Tärkeintä olisi päästä näistä Mustosista eroon jotta päästäisiin rakentamaan endi kaudella divariin hyvä joukkue joka tappelisi noususta 2-3 kauden sisällä.
Nyt tarvitaan pitkäjänteistä työtä seuran eteen eikä mitään Tanakoja ja Forsseleita.
KTP antoi potkut Nyholmille Jaro tappion jälkeen.
12
319
Vastaukset
- Anonyymi
Ei auta enää ei, kun löysät on jo housuissa. Too little too late. Vauhtia hakemaan divarin kautta. Siinä oikea taso.
- Anonyymi
Hei Mustosen Jukka....vilkkua on turha laittaa enään päälle kun Lada on jo ojassa.
- Anonyymi
Senioripelaajat pois joukkueesta.
- Anonyymi
Mitähän petteri ja japsi kustanti 😉eikä mitään saavutettu...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän petteri ja japsi kustanti 😉eikä mitään saavutettu...
Forsselin 3 vuoden sopimus oli hintaluokaltaan samaa mitä Teemu Pukki saa nyt HJKssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Forsselin 3 vuoden sopimus oli hintaluokaltaan samaa mitä Teemu Pukki saa nyt HJKssa.
Mitä niinku olette mieltä, että kannattiko Forsselille maksaa?
- Anonyymi
JARO kostaa...
- Anonyymi
Atomi palkkansa ansainnut.
- Anonyymi
Kotka divarinsa ansainnut.
- Anonyymi
Ojasta allikkoon ja takaisin divariin. Kiitos tästä kuuluu Mustoselle, Korkeakunnakselle sekä Forsselille & Tanakalle
- Anonyymi
Kotka kiittää divaripaikasta. Juhlat siellä kentällä sitten kera ilotulituksen.
- Anonyymi
Näin unen. Siinä kooteepee häviää hakalla. Onnistuvat vielä sössimään itsensä divariin. Säästyy se turha reissu turkuseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073576Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133306Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä652519Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92165Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling452006Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61888Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401708- 901581
- 721143
- 741130