Köyhän lihominen?

Anonyymi-ap

Miten köyhä saisi painoa lisää helposti ja kasvatettua ison mahan? Ruoka on kallista ja samoin herkut.

Alkoholia en käytä.

Muita vinkkejä?

10

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi sä haluat ison mahan ?
      Iso maha voi tuoda mukanaan terveysongelmia, diabetestä, verenpainetautia, korkeaa kolesterolia, tuki- ja liikuntaelinsairauksia, jne.
      Kerrot vielä olevasi köyhä, niin ajattele, miten paljon rahaa vaatisi hoitaa jotain noista ison mahan mukanaan tuomista ongelmista ja sairauksista.
      Itse pysyttelisin mieluummin hoikkana ja sijoittaisin vähät rahani johonkin mukavaan, mistä tykkään. Ja olisihan se ihan kiva pysyä terveempänäkin.

    • Anonyymi

      Voilla!

      Voi on halpaa ja epäterveellistä. Lihot varmuudella ja myös kuolet ennenaikaisesti, kun paino ja voin määrä ovat riittävän suuret. Saat helposti eurolla päivässä ison ja pehmeän mahan ja viisikin painokiloa lisää kuukaudessa! Ihan huikea lihavuuden ja hinnan välinen hyötysuhde.

    • Anonyymi

      Pehmeä pyöreä lämmin masu on ihanan tuntuinen ja sitä on ihana hyväillä

    • Anonyymi

      viidellä eurolla per päivä syöt puoli kiloa voita ja yhen kilon sokeria. jaat se voipaketin ja sokeripussin tasaisesti koko päivälle.

    • Anonyymi

      Mistä saisi edullisesti suklaata tai makeisia isoja määriä?

    • Anonyymi

      Vehnäpaahtoleipää hilloa päälle ja juomaksi rasvatonta maitoa, tätä parin tunnin välein niin pitäisi tulosta tulla.

      • Anonyymi

        Onko sulla lukutaito hukassa?


    • Minä suosittaisin juustouunilenkkiä (800 g, 2100 kcal) ja lihapiirakkaa lenkillä tai grillimakkaralla.

    • Anonyymi

      Pitääkö se KALJA sanoa tähänkin. Reilu eurolla saa halpaa kaljaa. Leipää vähän ja kahellakympillä kaljaa niin kyllä vatsa kasvaa.

    • Anonyymi

      Katso Youtubesta Hampaaton läski.
      Siinä on häiskä, jolle muona maistuu.
      Ruokailuvinkkejä riittää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      175
      10063
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      8
      9572
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      154
      8121
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      267
      7616
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      153
      6289
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      87
      6007
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      62
      5846
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      99
      4902
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      17
      3981
    10. Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!

      Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist
      Vain elämää
      58
      1623
    Aihe