Asemakatu

Tietääkö kukaan mitä asemakadulle rakennetaan?
51081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se on joku uusi toimintakeskus tms kehitysvammaisille, kun nykyinen paikka on jo liian vanhanaikainen ja/tai ilmeisesti myös homeessa.

Äänestä

Ok, kiitos vastauksesta 😊

Äänestä

Asemakadulla oli aikoinaan kerrostalo, joka purettiin myöhemmin. Minä asuin siellä 1980-luvun lopussa.

Elsa-Pekka.

Äänestä

Kaupunki yrittää nyt johonkin työntää rahaa vaikka väkisellä.
Asia on hyvä mutta ihmetellä täytyy mistä tätä rahaa revitään.

Äänestä

En tiedä, mutta onneksi en enää asu keskustassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietääkö kukaan mitä asemakadulle rakennetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu