Onkohan parempi kuin se Irkkupubi siellä landella golfkentän luona?
No torilla tavataan.
Mikä Tämä uusi Brittipubi Kajaanissa on?
15
495
Vastaukset
- Anonyymi
Terwapupi sai kovan kilpailijan.
- Anonyymi
Mikä mikä, nyt rupes kiinnostaa ?
- Anonyymi
Olikos siinä matalassa rakennuksessa pankki ennen? Vai muistanko ihan väärin, olisiko ollut KOP?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olikos siinä matalassa rakennuksessa pankki ennen? Vai muistanko ihan väärin, olisiko ollut KOP?
Eikö siinä seinässä ole edelleen rosterinen luukku jossa lukee KOP yösäilö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö siinä seinässä ole edelleen rosterinen luukku jossa lukee KOP yösäilö.
Juu. Siihen kun tekee salaisen koputuksen, niin luukusta saa kesällä kylmän oluen ja talvella minttukaakaon. Moni ei usko, mutta testattu on ja toimii.
- Anonyymi
sama taitaa olla kaikilla ku syödessä että samal rahalla ostat kotiin 4-6 x ruokaa , juomaa.. kaupasta.. sieltä baarista kun kuitenkin joutuu yksinään palata kotiin, ei juopoille kukaan anna toosaa
- Anonyymi
kyllä antaa
- Anonyymi
Onhan aina naisia, vaan minkälaisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä antaa
Antaahan se tyttö jos on äitiinsä tullut.
- Anonyymi
Hyvä että alkaa tuonne puolelle keskustaa tulla baareja. Yks kpl. vielä mahtuisi helposti, eikä tarviis aina käydä tuolla kusisella kujalla. Terva tuttu ovat oikein mukavia paikkoja.
- Anonyymi
Tosi kiva juttu! Ihmetellytkin miten paskoja baareja Kajaanissa on. Just tuo kusinen kuja jossa väkivallan uhka etenkin viikonloppuisin on todellinen.
- Anonyymi
Joo, onhan siellä yöllä viikonloppuisin jotkut ihmiset täysin sekaisin ja vähän myöhemmin osa uhoaa pizzerioiden ovella yrjöt sylissä.
- Anonyymi
Aloittajalle. Miten joku kapakka golfkentän lähellä on enemmän Landella, kuin kapakka "kaupungissa". Periferiaa koko "kaupunki". Jos nyt joku ei ymmärtänyt tätä sivistyssanaa, periferia, niin se tarkoittaa kaukaista, syrjäistä, lähes tavoittamatonta. Siis vuosikymmeniä sitten viimeksi oikeastibkäytettiin sanaa "landella". Taisi olla joskus 80 - luvulla tai vuosikymmen aiemmin nuoruudessa, kun kuulin Sannaa käytettävän. Tosin en ole pääkaupunkiseudulla paljon oleskellut, ja tätä slangia en tunne. Onneksi sieltä on lentokentän kautta päässyt ympäri maailmaa, myös sikäläisille landle-alueille eri mantereille.
- Anonyymi
Voidaan myö käyttää sellaistakin sanaa kuin böndellä.
- Anonyymi
Elä saivartele
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M357078Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1143855Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463806KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501991Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e561946Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331890Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn411583Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj311294- 781283
Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61186