Pihapiirin syystyöt

Anonyymi-ap

Hei ihanat huittislaiset!
Meillä pääsi syksy yllättämään mökillämme huittisissa. emme huomanneet varata kesälomapäiviä syystöille mökillämme ja näin joudumme turvautumaan teidän apuunne mikäli haluatte sitä tarjota?
Mökin katolle tulisi vaihtaa muutama tiili sekä lehdet lakaista pihasta kunhan ne ensin puusta varisevat. Myös juurikasmaa tulisi kääntää ympäri.Myös lietekaivo olisi syytä tyhjentää.
Mikäli haluatte osallistua talkoisiin,mökkimme löytyy huittisjärveltä lieterannan välittömästä läheisyydestä.
Mökiltä löytyy rouhekintaita käteen vedettäväksi,jotta otteenne ei irtoa sontatalikosta eikä kihvelin varresta! Talkoojuamana huittisjärven maukas ja raikas vesi.Tervetuloa!

2

309

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Me saimme avun pihatöihin paikalliselta lietteenlevitysyhdistykseltä joka sijaitsee huittisjärvellä.

      • Anonyymi

        Löytyykö numero keltasesta puhelinluettelosta?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      401
      1543
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      798
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      737
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      694
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      54
      659
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      635
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      396
      626
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      527
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      21
      474
    Aihe