Uuraisilla okt sähkön siirto pelkästään 180e kk.
Kyllä hirvittää
14
687
Vastaukset
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi
Sua ihan ensimmäisenä näky kiinnostavan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sua ihan ensimmäisenä näky kiinnostavan!
Jännää kääkk
- Anonyymi
Ei meillä ole noin paljoa! Riippuu ihan kulutuksesta siiirtolaskunkin suutuus. Mitä isompi kulutus, sen isompi siirtomaksu.
- Anonyymi
Siirto meillä 196e ja sähkö 212e.On siirto kallista Uuraisilla.
- Anonyymi
Siirtomaksu menee kulutuksen mukaan,siihen ei asuinpaikka vaikuta.
- Anonyymi
Sama se on joka paikkakunnalla, kukutuksen mukaan menee ei asuinkunnan!
- Anonyymi
Halpaa tuo on, kun siirto on vähemmän kuin sähkö. Etelä Suomessa siirtomaksu on tuplat sähköön verrattuna.
- Anonyymi
Kylläpä tuntuu vaikuttavan.
- Anonyymi
Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja rahapussia yeah
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja rahapussia yeah
Ehe eheys viisas.
- Anonyymi
On sillä eroa kun Vaajakoskella siirto vain 90e vaikka sähköä meni 200e
- Anonyymi
Joka torpassa on eri summat Vaajakoskella, Uuraisilla ja koko Suomessa. Asuinpaikka ei vaikuta, vaan sähkön kulutus. Meillä siirto oli 55e/kk ja Uuraisilla asutaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1013502Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta93372Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää522372Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762331Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut982315Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392108HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364221882Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt361870Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin491847Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1181807