Kirja Perhon liikuntahallin historiasta

Anonyymi-ap

Voisiko joku koota kirjan kaikista "Liikuntahalli Perhoon" tällä Suomi24 -palstalla olevasta viestiketjusta. Siinähän näkyy kaikki rakentamisen vaiheisiin liittyvät kummallisuuset. Minä ainakin ostaisin sidotun, kovakantisen teoksen itselleni ja sukulaisilleni, vaikka ei olisi ihan halpakaan. Asian ympärillehän voisi koota vaikka "Pro Perhonhalli " -ryhmän! Materiaaliahan olisi sopivasti pienen kirjan verran.

5

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu, 280 kommenttia näkyy olevan. On konkurrssit yms.

    • Anonyymi

      Siihen voisi sisällyttää myös asiaan liittyvää tutkivaa journalismia. Kiinnostaisi moni asia, kuten ekan urakoitsijan valinta ym. ym.

    • Anonyymi

      Löytyyhän viestit edelleen suomi24. Ei muuta kun tulostamaan ja nitomaan.
      Halli tulee tulevaisuudessa kirjoittamaan oman urheiluhistoriallisesti merkittävän luvun Perhon historiaan.

      • Anonyymi

        Varmaankin vanheneva väestö tarvitsee lisää hoitotiloja. Historiaahan perhon urheilusaavutukset jo ovatkin, monien vuosien takaa.


      • Anonyymi

        Onhan se historiallisesti merkittävää kun sedät ja tädit pelaa lentopalloa ja veronmaksajat maksaa miljoonat


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4370
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4109
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      117
      3694
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3567
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3393
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      92
      2970
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2656
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe