YLE1 A-Talk

"Asiantuntija" keskustelijat haettu varmaan suljetulta osastolta...
Toivottavasti vietiin takaisin, eikä päästetty iltalomille...
9258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aivan turha ohjelma ja esiintyjät. Verovarojen väärinkäyttöä.

Äänestä

Keskustelijoiden poliittinen jako Ylelle tyypillinen: 3 liberaalia vasemmistolaista, 1 konservatiivi oikeistolainen. Usein kaikki Ylen ohjelmiin otettavat ovat globalistivihervassareita. Kun aiheena oli USA, niin oli ehkä pakko ottaa yksi konservatiivi keskustelun uskottavuuden vuoksi.

Äänestä
  • onneksi kaikki ei ole,
    öliseviä peräkammarin juntteja...

    Äänestä

  • Globalisteja ne on oikeallakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    onneksi kaikki ei ole,
    öliseviä peräkammarin juntteja...

    Juu ei...
    Kyllä niihen pittää viherpunukoita olla
    houreitaan siellä huutamassa
    ja kaikkee järkevee vastustamassa...

    Äänestä

Olisko teille sopivampi ohjelma vaikka La Promesa – Salaisuuksien kartano?

Äänestä
  • Aravaluonto on hyvä!

    Äänestä

Fabiti is therms

Äänestä

Tuo keskustelu oli sellainen, että sen pystyi katsomaan melkein kokonaan, koska aihe ei ollut Ylen vahvuusaluetta, jotka ovat sotakiima ja pervoilu. Toimittajakin on melko rauhallinen ja joskus jopa asiallinen, mitä ei voi sanoa esim. himokokoomuslaisesta S.Rautiosta tai muutamasta miestoimittelija käppyrästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Asiantuntija" keskustelijat haettu varmaan suljetulta osastolta...
Toivottavasti vietiin takaisin, eikä päästetty iltalomille...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu