yritetään muuttaa toisenlaiseksi kuin hän on, se on mitä suurinta henkistä väkivaltaa! Yksin viihtyvä ihminen ei saisi silloin olla oma itsensä! Ja silloin elämästä tulisi hel..ttiä!
Jos ihmistä
3
183
Vastaukset
- Anonyymi
Sellainen kokemus on naisella, jota on yritetty vuosien ajan muuttaa toisenlaiseksi kuin hän on. Kumpa projektia ei olisi koskaan aloitettu!
- Anonyymi
Miten sua on yritetty muuttaa?
- Anonyymi
Kaikki muuttamisyritykset ovat tuhoon tuomittuja varmasti ja elämänkokemukseni perusteella homma ei toimi kehenkään ihmiseen tarkoitetulla tavalla.
Yksin oleminen on eräänlainen taito ja ehdottomasti suuri rikkaus ihmiselämässä.
Miksi haluaisit sorkkia jonkun ihmisen elämää koska useimmiten tämä ihminen on tehnyt tietoisen valinnan elämässä ja hänellä on tähän jokin painava syy.
Yksinoleminen ei ole sama asia kuin tunne yksinäisyydestä täällä elämässä.
Ihmiset ketkä elävät yksin, useimmat heistä ovat siitä hyvin onnellisia ihmisiä koska tämä valinta on antanut heille tietynlaisen mielenrauhan.
Yksinelävän ihmisen elämään on aivan turhaa yrittää tunkea sellaisen ihmisen kuka on jollain tapaa läheisriippuvainen tai pakkomielteinen ihminen.
Ihminen kuka on tottunut elämään itsekseen varmasti paheksuisi ja ahdistuisi siitä.
Monilla yksinelävillä ihmisillä on jotain korvaamatonta siinä elämässä joka antaa iloa ja turvallisuuden tunnetta. Ei tarkoita kuitenkaan sitä, että yksinelävä ihminen ei voisi kiinnostua kenestäkään toisesta ihmisestä ja haluta olla jonkun ihmisen kanssa tekemisissä. Mutta mietippä juuri sinä kirjoitusta lukija että mitä vaatimuksia yksineläjä asettaisi sinulle tälläisessä tilanteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353