Minulla ainakin

sydän on valtavan herkkä ja kykenevä rakastamaan koko voimallaan. Se ei ole heikkous, vaan lahja. Mutta kun sen lahjan kohtelee väärin, seuraukset tuntuvat murskaavilta.
6266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kamalaa kuinka jotkut hirviöt voivat pilata kaunissieluiset. Mutta rajansa silläkin ja hyvä niin.

Äänestä

❤️‍🩹❤️

Äänestä

herkkyys💟🤗😘

Äänestä

Minun entinen puolisoni sanoi rakastavansa sitä puolta minussa. Ja sitten tuhosi sen kaiken tunteettomuuden vaalimisella. Suuret tunteet on lahja, mutta myös kirous, väärän ihmisen käsiin luotettuna.

Äänestä
  • Luin että valittamisella palstaäijä

    Äänestä

Montako palstaäijää täällä on...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

sydän on valtavan herkkä ja kykenevä rakastamaan koko voimallaan. Se ei ole heikkous, vaan lahja. Mutta kun sen lahjan kohtelee väärin, seuraukset tuntuvat murskaavilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu