Tein ilmoituksen pahaäänisestä moposta, joka kokoajan kaahaa kaupungin ja lohtajan väliä.
Ei oo poliisi ihan kaikkia mopoja saanut ratsattua, vielä noilla muutama vatipää kaahaa ihan järjettömästi.
Pahaääninen mopo.
9
311
Vastaukset
- Anonyymi
Omiasi taidat kuulla.
- Anonyymi
Onko siellä ainuttakaan hiljaista mopoa??? No ei ole. Valottomia ,mustia enduromallisia mopoja, säkkipimeässä ajetaan täysillä vastaan viritetyillä mopoilla ja liikennesäännöistä ei ole tietoakaan ja janttereilla on muka mopokortit. Virkavalta ei pysäyttele näitä vaikka nämä ajaa päivin ja öin keskustankin katuja pimeillä viritetyillä mopoilla. Jotenkin ihmetyttää tuo homma.
- Anonyymi
Rekisteri ylös ja ota video mistä näkyy/kuulee selvästi että kone on viritetty niin poliisin on pakko puuttua rikokseen ja takavarikoida pärisijä. Jos toiminta poliisin kanssa ei tuota tulosta, niin selvitä kotiosoite ja käy sujauttamassa hiekkaa bensatankkiin.
- Anonyymi
Ota vaan videoita ihan rauhassa ja lähettele poliisille niin pääset itse poliisin luo kylään syytettynä häiriköinnistä. Mopotko ne on mielestäsi niin tärkeä että niihin pitäisi uhrata kaikki viranonaisten aika. Maailmassa tapahtuu nyt vähän vakavampiakin asioita kuin mopopojat. Kyllä se kuule luonto karsii ne pöljimmät samoin kuin autokuskeistakin. Ei valtiolla ole aikaa kytätä jokaista paskamopolla ajavaa laitosjonnea.
- Anonyymi
Luuletko sinä,että niissä jossakin on vielä rekisterikilvetkin?? pilkkopimeässä hujahtaa viritetty musta valoton ja rekisterikilvetön mopojuippi mustissa kamppeissa satasta ohi niin siinäpä ei jää jäljelle kuin se melusaaste ja toivoa ettei aja kenenkään päälle tai aja kolaria muiden ajoneuvojen kanssa. Ehkäpä nuorilla mopojuipeilla on hämäränäkykyky kuin pimeäkiikarilla varustetulla tarkka-ampujalla, kun näkevät ajaa säkkipiemeässä ilman valoja.
- Anonyymi
Niin, voithän nää ilmoittaa että sulla viiraa päässä
- Anonyymi
Sieltäpäs kuuluu jotain epämääräistä kaasunrunkkaajajonnen vikinää..
- Anonyymi
Nuo romu mopoilla kaahaavat vajakit, on hyvin pian myös autoilija ikäisiä.
Minkälainen luulette asenteen olevan auton ratissa?- Anonyymi
Juurikin samanlainen asenne kuin niillä gayräppi dieselbemari kouhaajilla on.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k342871Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190