Mistä näitä kaiken maailman fines/hyvinvointi ym turhakkeita oikein tulee? Yhtä turhia ovat molemmat. Ei tarvitse edes kysyä, kumpi on turhempi.
Julkisuudesta saatavan rahan takia pitää olla otskoissa ja vetää jotain yhdenetekeviä
verkko valmennuksia. Missä on näiden henkilöiden refrenssit? Millainen koulutus
näillä ihmisillä yleensäkään on? Kuka tahansahan voi alkaa rekemään netissä kaiken maailman hyvinvointi tsm valmennusta. Toinen asia ovat nämä ns lyhyt terapiaa tarjoavat julkkikset.
Sonja Aiello vs Ilona Siekkinen
6
287
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka on niin onneton että maksaa näiden neuvoista. Eikö mitään enää osata itse tehdä.
- Anonyymi
Samaa olen ihmetelly kun perunamuussikin pitää ostaa valmiina eikä mitään osata tehdä itse. Kaiken maailman voltitkin tuo ruuat kotio.
- Anonyymi
Itseään etsivät ihmiset, elämän tapa muutosta hakevat, yksinäiset ihmiset.
Näiden ihmisten avulla nämä netin hyvinvointi valmentajat tekevät isot
tilit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa olen ihmetelly kun perunamuussikin pitää ostaa valmiina eikä mitään osata tehdä itse. Kaiken maailman voltitkin tuo ruuat kotio.
Pakaste perunamuussi voikin sopia pikkulapsille. Kyllä kiire ja aikatauluttaminen on 99%
ihmisten omaa syytä. Nykyään ei enää edes viitsitä tehdä mitään itse. Foodora
mainostaa koko ajan Youtubessa, kokkaus, ei kiitos. Jos perunamuussin tekee itse
jauheesta, siihen saa edes jotain makua. Mutta se pakaste perunamuussi on kyllä
vihoviimeistä .......Sitten on ne HK:n mainokset joissa lapsi huutaa:"meillä on kiljuva
nällä.!" Ziisus, eikö ihmisillä ole nykyään enää edes minkään laisia ruoka-aikoja?
- Anonyymi
Aloittajalle: älä käytä sanoja, joita et osaa kirjoittaa kuten fines (fitness), refrenssi (referenssi)). Sitten yhdyssanat kuten verkko valmennus (verkkovalmennus), lyhyt terapia (lyhytterapia) ovat hakusessa. Oikeinkirjoituksen voit tarkistaa googlaamalla. Koko aloitus kirjoitusvirheitä täynnä. Mistä näitä "kaiken maailman" kynäilijöitä tulee?
- Anonyymi
Meitä "kaiken maailman kynäilijöitä" tulee kuule aivan samasta paikasta
kun mistä sinäkin olet joskus tähän maailmaan tullut, Voin myöntää kirjoitus
virheet ja että niitä oli, kuten ansiokkaasti toit kirjoitusvirheeni esille,siitä kiitos.
Niillä kuitenkaan tuskin on aloitukseni kanssa kovin paljoa tekemistä. Aina ei voi muistaa, miten jokin sana kirjoitetaan tai kirjoitetaanko nyt jokin sana yhteen vaiko erikseen. Kiire
tsm aiheuttavat niitä.
Senkus vaan seuraat Ilonaa ja Sonjaa netissä, tuskin on keltään pois. Minua kuitenkin suuresti ihmetyttää, mikäli kukaan ei ole kiinnostunut näiden kaikenmaailman sonjien ja ilonoiden tsm turhakkeiden koulutuksesta. Kuka vaan voi alkaa vetämään jotain hyvinvointi kursseja netissä ja alkaa nyhtämään niistä rahaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173113Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612795Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032098Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1261948Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101142Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67974Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11908Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880