Viron ilmatilan loukkaus

🇪🇪Valokuvatodiste, jonka Viro esitti NATO-kokouksessa MIG-31:n ilmatilan loukkauksesta, osoittautui pienoismallirakennussarjan paketin kansikuvaksi.
8203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pussy Riot

Äänestä

Ei kuulu kankaanpään palstalle

Äänestä

Miten se venäjänmielisyys on jo Kankoonpäähänkin jo levinnyt

2Äänestä
  • Virolaiset pitävät meitä tyhminä, sinua nyt varsinkin.

    1Äänestä

Pelkkää todisteväärennöstähän koko sota on ollut helmikuusta 2022. Zelenskyn juutalaismafia saa lähettää mitä vaan ja mm Suomen Mediapooli painaa sitä "totuutena" silmät kiinni.

Äänestä
  • Muistan ne sodan alkupäivien valheelliset huutouutiset MTV:n, YLE1, YLE2 ja ruåttalaisuutiset kun toimittajat olivat saman käryävän 1954 mallin hyökkäysvaunun vierellä, jonka sisään oli heitetty renkaita käryämään. Vaunu oli ½ senttiä paksussa ruosteessa 3 - 5 ontelokranaatin iskemää kyljessä ja ilman teloja ampumaradalla. Sitä nämä uutisoi "Venäläisten panssarien tuhoksi, jossa kymmeniä tuhottiin tähän lähestölle". Käsityskyvyttömät uskoi kaiken.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Muistan ne sodan alkupäivien valheelliset huutouutiset MTV:n, YLE1, YLE2 ja ruåttalaisuutiset kun toimittajat olivat saman käryävän 1954 mallin hyökkäysvaunun vierellä, jonka sisään oli heitetty renkaita käryämään. Vaunu oli ½ senttiä paksussa ruosteessa 3 - 5 ontelokranaatin iskemää kyljessä ja ilman teloja ampumaradalla. Sitä nämä uutisoi "Venäläisten panssarien tuhoksi, jossa kymmeniä tuhottiin tähän lähestölle". Käsityskyvyttömät uskoi kaiken.

    Mikään vaunu ei ole tuhoutumaton, siellä on tuhoutunut Abramsia, Challengeria, Leopardia, T-90M ja kaikkia sitä vanhempia malleja, sanoisin että parhaiten droneja kestänyt T-90M katon lisäsuojauksilla, mutta hienosti räjähtää sekin kun tulee se yksi liikaa sopivaan kohtaan ja sopivassa kulmassa, nykyään tekevät paljon sitä ettei ladata ammuksia enempää kuin annettu tehtävä vaatii jolloin drone ei voi enää räjäyttää vaunua jossa ei ole enää ammuksia ja muutenkin kotimatkalla jo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

🇪🇪Valokuvatodiste, jonka Viro esitti NATO-kokouksessa MIG-31:n ilmatilan loukkauksesta, osoittautui pienoismallirakennussarjan paketin kansikuvaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu