https://www.is.fi/viihde/art-2000011526973.html
(moderoitu)
Ei vasemmisto siitä päätä mikä maa saa osallistua Euroviisuihin mutta voi päättää osallistuuko Suomi. Israel on EBU jäsen kuten muutkin Euroviisuin osallistuvat maat. Vasemmistolla on mennyt jo aivan överiksi heidän Israel vastainen räikeä propaganda ja vihapuhe.
Euroopan maissa vasemmistolaiset + muslimit ovat siirtyneet vihapuheista vihatekoihin mellakoilla ja muilla laittomuuksilla kuten juutalaisiin kohdistuvilla väkivaltaisuuksilla joten monet heistä ovat paenneet Israeliin joka laajenee pian massa paoksi. Koko Eurooppa on tänään kuin 30 luvun natsi Saksa, onneksi juutalaisilla on oma pieni valtio johon paeta, ja pian koko maailmasta. Onneksi palestiinalaiset ovat kieltäytyneet omasta kalifaatistaan ja hilluvat Israelin tontilla ja onneksi Hamas aloitti Gazan sodan jolla voi olla vain yhdenlainen loppu.
Palestiinalaisten on lähdettävä Israelin valtion alueelta ja luultavasti ne yli 150 palestiinan tunnustanuttta valtiota ottavat avosylin kunniakansalaisensa vastaan ja näin vapautuu tilaa juutalaispakolaisille joita lienee kaikkiaan yli 30 miljoonaa tulossa, tästä kiitos kv. vasemmistolle, muslimeille, YK ja EU komissio kunniamaininnalla.
Meillä Suomessa vasemmistolaisten vihapuhe ei vielä ole siirtynyt vihatekoihin, mutta trendi on selvä, on vain ajan kysymys kun pogromit alkaa joka voi juutalaisten lisäksi kohdistua persuihin ja kristillisiin jotka ovat yleisellä tasolla leimattu 'rasisteiksi, fasisteiksi ja äärioikeistoksi'. Se joka hallitsee mediaa, se hallitsee kansaa sanotaan, joten vasemmistomedia voisi rajoittaa vihapuheitaan ja hillitä näin kannattajiaan ettei tässä nyt aivan laittomuuksin mennä.
Euroviisut
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦595680Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.2034667En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164112Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k623660- 513581
- 823348
- 113301
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah503154- 332840
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia342451