Pikku sievät rouvat käräjäoikeudessa tilittävät naarmuja saaneille poliiseille, vartijoille, juoksupojille summia rahaa ylimääräistä.
Pitää vain pukea nätisti, siististi ja itkeä kuin pikku poika rouvalle, ai, että sattui jälleen!!
Ei voida kertoa käräjillä suoraan, että ITSEPÄHÄN VALITSI AMMATINSA!
Tuskin militaristiksi haluaa, jos ei kaipaa turpaan.
Mitä saada turpaan tarkoittaa?
Se tarkoittaa kun vieras, todennäköisesti mies, eikä nainen, lyö vartijan, poliisin, tarkistajan kehoon kuten päähän, jossa kasvot ovat näkyvä elin.
Käräjän nainen tekee karhupalveluksen kun tuomitsee kasvoihin lyömistä ja maksaa siitä rahaa.
Koska miehenä tiedän ihan varmasti mitä militaristit kaipaavat elämässä!!
Kaikista eniten he kaipaavat fyysistä vastoinkäymistä.
Sillä tavoin he todistavat olevansa aitoja miehiä, eikä itkeviä naisia.
Jos aito mies ei saa turpaan, niin hänen elämä on pilalla.
Jos vartija ei pääse ajaa metrolla puoliksi ulkona ikkunasta, niin voi sanoa, että työpaikka meni pieleen.
En tässä pohdi, millä tavoin vartija onnistui saamaan matron matkustaja työntämään vartija vaunusta, millä tavoin hän vakuutti matkustaja, että on tullut aika painiskella vähän vartijan ammatissa, mutta näyttää, että se onnistui ja vartija sai haluamansa.
Jos vartijalla on tulevaisuudessa ampuma ase mukana, niin kyllä metron matkustajien kynnys taistella vartijan kanssa kasvaa, mikä käy lopulta vartijan itsen terveyteen, että vaarallisesta ammatista ei jää jälleen mitään jäljelle tai joutuu vain odottaa tavallista pidempään kunnes metron matkustajat hankkivat itsekin kunnon aseita.
En tiedä kuinka paljon vartija tahtoo tulla ammutuksi, mutta ei sitä halua järjellä ymmärräkään vaan asiat tapahtuvat itsestään.
Mutta oikeuslaitoksen itkukohtaukset kyllä voi vähentää kun kyse tosimiehistä.
Vartijaksi ei halua, jos ei tahdo vaaroja
Anonyymi-ap
0
125
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607859Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515333Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401077Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052