Kyllä on mahtava peli tämä uusi Civic. Kävin testaamassa sisätiloja ja kun vertasin sitä E-sarjan mersuun, niin Civichän voitti mennen tullen. Joten kyllä se kilpailee täyttä päätä "taksimesen" kanssa. Se on tosi se.
Mahtava Civic
Satunnainen matkailija
12789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aivan totta. Mersu on pienempi kuin Civic. Turha maksaa yli 300 tonttua E-mersusta kun vastaavan saa reilulla satasella. S-sarjan mersukin tuntui vähän ahtaalta Civicin jälkeen.
Uskokaa tai älkää mutta HKL:n bussikin tuntui ahtaammalta kun uusi Civic. Toisaalta tuntui myös että Civic myös vääntäisi paremmin kun isolohko Corvette.
Minulla on Passatti ja kävin koeistumassa uuden civicin takapenkin. Kyllä passatti on pieni auto verrattuna Civicciin. Miten on mahdollista että niin pieni auto onkin niin iso? Seuraavan auton vaihdon teenkin vaihtamalla civicciin. Ja kyllä vaikutti turvalliselta. Siinä on korin tärkeimmät osat _titaania_, koska se on niin turvallinen ja silti 200 - 300 kg kilpailijoitaan kevyempi. Titaanin käyttö on myös mahdollistanut normaalia paksummat pellit, jonka vuoksi honda ei ruostu ollenkaan.
Sisustus on Audi A6:een verrattaessa huomattavasti laadukkaampi. Materiaalit ovat sellaista laatua, ettei ala sisustus kitisemään varmasti ennen 600 000 km.
Paras auto mitä koskaan on valmistettu.
Verrattuna saksalaiseen halpislaatuun on satatuhatta halvempi japsikin luksuslaatua. Ei siinä kyllä titaania ole käytetty, järkevää turvasuunnittelua, siitä voisivat ottaa saksalaisetkin mallia...
En tiedä onko se nyt niin paljoa tilavampi kuin e-mersu, ehkä c-mallin tasoa, mutta sanokaa mitä sanotte, niin Civic pesee sisätiloillaan vastaavan luokan sekä osan isomman luokan kilpailijoista. Sitä ei ehkä moni koululainen ymmärrä, mutta mitäs sen väliä, Civic-kuskit varmasti ovat tyytyväisiä, kun ei tarvitse koko aikaa penkkejä siirrellä takamatkustajien mahtumiseksi, kuten monissa "isommissakin" perheautoissa.
Etkö vitsiä ymmärrä ????
Civic on pikkuauto E-sarjaan verrattuna, eikä siitä miksikään muutu.
Miksi kirjoittelet vitsejä asiaforumille? Etko voisi mennä kirjoittelemaan niitä vaikka tuonne lapset-forumiin? Tai nuorten palstalle?
Kaippa nuo kaikki keskikokoiset perheautot ovat E-sarjaa pienempiä, Civic mukaanlukien.
En taida olla ainut joka tänne vitsejä kirjoittelee. Eräät jopa ihan vakavalla "naamalla."
En taida olla ainut joka tänne vitsejä kirjoittelee. Eräät jopa ihan vakavalla "naamalla."
Täällä vain tulee turhaa suunsoittoa pian samalla tavalla kuin mitä muilla merkkiforumeilla jo on... Onneksi siltä on suuremmilta osin vielä vältytty.
minusta tuo on kyllä aika huono puollutus...?
Mihin enää edes tarvitaan limo-malli
Mersuja ym.jatkettu alustaisia.
Valtava laiva!