Tuijottamaan ruutua ja lukemaan ja täyttämään päätänsä negatiivisilla pskapalstan jutuilla. Eikö teitä ahdista lukea tälläistä sontaa?
Ihmistä ei ole luotu
25
209
Vastaukset
- Anonyymi
No, kun ei mieti liikaa niin joo ei.
- Anonyymi
Eipä juuri. Olen aika turra nyt. Jotenkin en vaan enää koe näihin mitään yhteyttä.
- Anonyymi
Ihan hullua kyllä että monet lukee näitä päivittäin, tämä jos joku heikentää aivotoimintaa ja omaa ajttelukykyä lukea suljetun osaston asukkaiden ajatuksia.
Minä itse käyn täällä hyvin harvoin viihdyttämässä itseäni ja kun halua aivolepoa. Niinkuin nyt tänäänkin tein kuunnellen samalla Youtubelta rentouttavaa musiikkia. :))- Anonyymi
Eniten ihmetyttää että kaikki negativiset on ajautuneet tänne!!? Minä itse olen iloinen ja ihmisten kanssa viihtyvä, joten on ollut jännittävää lukea näiden ihmisten ajatuksia. Samalla kun luen niin muodostan kirjoittajasta jonkinlaisen kuvan, kun olen aikamoinen analysoija. ,D
- Anonyymi
Toden totta. Palstailu ei ole luontaista ja aitoa vuorovaikutusta vaan satunnaista tuntojen purkua ja vastaavasti muiden avautumisten lukemista. Positiivisuuden ollessa tavoitteena, palsta ei ainakaan tue tavoitteeseen pääsemistä.
No sehän tässä on ongelma, että tänne ehtii kirjoittaa viestin ja toisen. Lähinnä kahvitauoilla ja iltasin jossakin välissä. Ja keskustelu on satunnaista, ei varsinaisesti keskustelua synny, vaikka meillä supmen maassa ois keskusteltavaa monessakin aiheessa. Epäkohtia on paljon ja siks pitäs kääntää huomio tonne ruotsin suuntaan ja ottaa mallia miten siellä keskustellaan.
- Anonyymi
Ai ei vai?
- Anonyymi
No ei kyllä sitäkähän
- Anonyymi
Disputatio interretiale necesse est, vivere non est necesse.
- Anonyymi
Sie meet tämmösen posh- kielen taakse piiloon- miksi? Sivusta
- Anonyymi
Suht normaalia ihmistä kyllä ahdistaisi jos täällä roikkuu joka päivä vieläpä koko päivän vähän väliä. Luulen että tietyt ihmiset elävät juurikin niin että tämä kulkee reissuilla ja ihan kaikkialla mukana eli ei pysty edes muualla unohtamaan silloin on jo pahemman luokan riippuvuus jos joka paikasta pitää kurkkia tänne. Onhan täällä ihan vakiasiakkaat jotka tunnistaa jo. Vuosikaudet roikkuneet milloin milläkin tunnuksella.
- Anonyymi
Sivusta: mielenkiintoista et vuosikausia olet noin tarkkaan seurannut palstaa ja yrität olla parempi kuin muut palstan seuraajat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sivusta: mielenkiintoista et vuosikausia olet noin tarkkaan seurannut palstaa ja yrität olla parempi kuin muut palstan seuraajat.
Oi oi ja ui ui kun meni ihon alle ihan sivusta tämäkin. Koitahan jaksella.
- Anonyymi
No sua ei ainakaan ahdista kun täällä olet. Harmittaako noin paljon kun kukaan ei kirjoita sulle! Sitä kuules saa mitä tilaa.
- Anonyymi
Miten nämä maitsemasi apparaatit liittyis niinku toisiinsa, peter pan henkinen?🤔
- Anonyymi
Miks luulisin et joku kirjottaa mulle? En mäkään kommunikoi kellekkään tätä kautta ootko vähä daiju? On täällä kyllä haukuttu ja mustamaalattu monesti, sehän se näyttää olevan tän saitin perimmäistarkotus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks luulisin et joku kirjottaa mulle? En mäkään kommunikoi kellekkään tätä kautta ootko vähä daiju? On täällä kyllä haukuttu ja mustamaalattu monesti, sehän se näyttää olevan tän saitin perimmäistarkotus
Ööö! Miten on voitu mustamaalata ja haukkua jos et kommunikoi täällä? Se muuten ei ole palstan tarkoitus vaikka monet sitä täällä tekevät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten nämä maitsemasi apparaatit liittyis niinku toisiinsa, peter pan henkinen?🤔
Onkohan tää kommentti väärässä kohtaa kun en mistään aparaateista maininnut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ööö! Miten on voitu mustamaalata ja haukkua jos et kommunikoi täällä? Se muuten ei ole palstan tarkoitus vaikka monet sitä täällä tekevät.
No siksi kun tuo on itse daiju joka räyhää täällä. Kimpussa heti.
- Anonyymi
Tulee ne tietokonetyölöisen krempat ja kulumat. Niskassa saattaa olla viittä vaille kyttyrä
- Anonyymi
Takatukan come back avautui viimein mulle
- Anonyymi
joo ja mitä ne tekee muualla. monta vuotta jo sanottu ettei kiinnosta. hskurasn vaan omat rahat ja muuttaa ja töihin. elämään ku on elämää ei niiden tyylillä tai niiden kautta. se ei ole elämää. eikä ne kiinnosta mitenkään.
- Anonyymi
ja nyt kaikki minun jutuista alkaa tulla itselle se mitä teen muun ohessa. hyvä juttu ei valu vääriin käsiin ja suihin...
- Anonyymi
Syyskuu on vain syyskuu ja jonkinasteiset värilasitkin väkisinkin päässä on, mutta enpä oikein tiedä, että voiko ihan suonenvedostakaan puhua. Harjoituspeleistä asti ihan mukavalla tahdilla niitä maaleja kuitenkin tehnyt, joten on herrassa selkeästi maalintekijän vikaa ainakin havaittavissa. Ja vastapainona niitä syöttöjä jaellut myös, ettei joka tilanteessa niin itsekäskään ole sen maalinteon suhteen.
- Anonyymi
teidän pitää jättää muut rauhaan, myös se alistaminen ja painostus niin saatte rehellisesti ja oikein itsekin. teette niitä omia juttuja ja jötötte muiden jutut rauhaan....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti28946029Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5311504Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy24211090Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump439892Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla928716Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2936787Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka123812Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j43575Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti33460Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle83369