Asunnossa tapahtui voimakas räjähdys. Ikkunat lensivät pihalle. Huumeiden kotivalmistus oli mennyt pahasti pieleen. Poliisi saapui paikalle.
Satakunnan Kansa kertoo tänään tapauksesta.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000011530224.html
"Jäljet räjähdyspaikalla viittasivat, että mies oli toiminut jälleen huumekemistinä. Monen metrin päähän asunnosta kadulle oli lentänyt palanut muovipullo täynnä kannabiskasvin osia."
Millaisia ajatuksia huumerikollisuus herättää sinussa? Päästäänkö tällaisesta koskaan eroon? Vai onko tarjontaa niin pitkään, kun on kysyntää?
SK: Länsi-Porissa keitettiin huumeita
21
379
Vastaukset
- Anonyymi
Huumeista ei taaskaan ollut kyse vaan laktoosi-intoleranssista, pitäisi katsoa mitä laittaa suuhunsa.
- Anonyymi
Kyllä siellä keiteltiin huumeita.
- Anonyymi
Kusymyksessä oli valitettava työtapaturma!
T. Bertil.- Anonyymi
Huumeiden valmistus ei ole helppoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huumeiden valmistus ei ole helppoa.
Jos olisi, kaikki niitä keittäisivät euronkuvat silmissä kiiluen.
- Anonyymi
"toiminut jälleen" :D
Eli asialla on oikein saatana teijan keittiössä osaston porukkaa hahahaha :))
Näin asiasta tietämättömälle voisi joku keittokirjan osaaja kertoa mitä kannabiksesta voi keittää?- Anonyymi
Yrittävätkö keittää piristä peukkua? Jos tarpeeksi kauan keität, voiko piri muuttua kokaiiniksi?
- Anonyymi
Kuinkahan monessa asunnossa Porin kokoisessa kaupungissa valmsitetaan huumeita? Onko muutamia vai peräti kymmeniä asuntoja, joissa valmistetaan kamaa?
- Anonyymi
Viina tuhosi minunkin kotini, meni seinäpaperit ja kaikki, kun pannu räjähti!
- Anonyymi
Jokin laittomissa huumeissa silti kiehtoo, kun tämän päivän uutisen perusteella entinen huippukiekkoilija on saanut syytteet huumerikoksesta.
- Anonyymi
Huvittavaa kun viereisen talon kaksi mummelia kuvittelee että minä kasvataan cannaa, heidän kerrostalossa kylläkin yhdessä asunnossa kasvatetaan ja haiseekin ihan mojovasti, mutta pahvipäåt eivät tunnista hajua eivätkä tiedä asiasta vaikka elävät itse synnin pesässä ja päätyvät Helevethiin :D
- Anonyymi
Ja Pirjo-Puupää Aamulehti levittää perätöntä juorua syyllistyen rikokseeen
- Anonyymi
Minulla on hyvä cannabiiii viljelmä. Satoa odotelessa..
Jeeeeeeee- Anonyymi
varo ettei cannabiilit räjähdä kipinästä ja pamauta koko kämppää palasiksi
- Anonyymi
Voimaantunut kanapää siellä räjähti
- Anonyymi
Eipä ole moni uskaltanut tulla tähän ketjuun tunnustamaan keittelevänsä huumeita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä ole moni uskaltanut tulla tähän ketjuun tunnustamaan keittelevänsä huumeita.
minä keitän, tunnustan, juon nytkin kusenhajuista halpakahvia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
minä keitän, tunnustan, juon nytkin kusenhajuista halpakahvia
Kahvit kuuluu keittää veteen, ei ureaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kahvit kuuluu keittää veteen, ei ureaan.
Huumeet tosiaan laittavat pään sekaisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huumeet tosiaan laittavat pään sekaisin.
Harrikkamiehet niitä aineita käyttää
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135