Kouvolan Kipinä ry on saanut 289 805 euroa Euroopan unionin rahoitusta työllistämishanketta varten.
Aiemmin Kouvolan korttelikotiyhdistyksenä tunnettu Kouvolan Kipinä on voittoa tavoittelematon järjestö, joka tarjoaa muun muassa työmahdollisuuksia, viriketoimintaa ja apua arkeen.
Voitolla työhön -hankkeen kohderyhmiä ovat pitkäaikaistyöttömät, osatyökykyiset, maahanmuuttajat, alanvaihtajat ja muut, jotka ovat vaikeassa asemassa työmarkkinoilla.
Kuitit Kaikista , mihin menee ja julkiseksi !
8
254
Vastaukset
- Anonyymi
ja viralliset laskelmat jotka viranomaiset tarkistavat jokaisen euron. Terveisin Lahjomattomat
- Anonyymi
Helpottiko?
- Anonyymi
Tuossa piilee suuren sumutuksen ainekset! Ei mene pitkään kun alkaa kulukuittien ihmettely mihin kaikkeen ja kenen kaikkien hyödyksi on törsätty tuo taivaalta tippunut " ilmainen raha" !
- Anonyymi
Voi miten sinä oletkaan ainutlaatuisen fiksu ja hoksaavainen, suorastaan korvaamattoman lahjakas yhteiskunnallisten epäkohtien sensaatiomaisen kekseliäs ja tarkka hoksaaja!
Vaan mitä jos ihan vaan menisit vaikka töihin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi miten sinä oletkaan ainutlaatuisen fiksu ja hoksaavainen, suorastaan korvaamattoman lahjakas yhteiskunnallisten epäkohtien sensaatiomaisen kekseliäs ja tarkka hoksaaja!
Vaan mitä jos ihan vaan menisit vaikka töihin?Jaaha, siellä yritetään epäkohtien paljastajaa dissata huolella. Ei taida olla puhtaita verorahoja pussissasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaaha, siellä yritetään epäkohtien paljastajaa dissata huolella. Ei taida olla puhtaita verorahoja pussissasi.
En kyllä suin surminkaan näe tuossa vouhotuksessa yhtään paljastettua epäkohtaa? Ymmärtämättömyyteen liittyvä epäluuloisuushäiriö sensijaan loistaa kirkkahana, samoin kuin pyhä yksinkertaisuus.
- Anonyymi
Menen töihin tuonne Kipinään, jallitan sieltä itselleni palkkaa 10 000 eur/kk asiantuntija-konsulttina.
- Anonyymi
https://youtu.be/_Fkyutz0keU?si=Zoj8Da54fjwgtGyk
Kyllä se totuus näkyy lopulta.. ps. katso kokonaan
Amen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815600Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151592- 106971
- 78851
- 50832
- 41823
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss44822Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56817- 56794
- 39789