Onkohan ottanut Hususta oppia..

Anonyymi-ap

Törmäsin netissä tällaiseen uutiseen ja tuo kuvassa näkyvä teksti symboleineen, näytti omaan silmääni niin omituiselta, että oli pakko pyytää tekoälyä analysoimaan sitä.
Tekoäly analysoi sen ja tuli siihen johtopäätökseen, että teksti ei ole siinä nähtyjen virheiden sekä muun kieliasun perusteella, todennäköisesti Suomea äidinkielenään puhuvan tekemä.
Samoin symbolien huono laatu ja vääristyneet muodot viittaavat siihen, että tekijä ei ole todennäköisesti järjestäytyneen ääriliikkeen jäsen, vaan pikemminkin marginaalissa toimiva tai epäpätevä jäljittelijä. Noiden ”ammattilaisten” luulisi piirrelleen noita sen verran paljon, että olisivat edes oikein päin.
En tiedä tapauksesta tai tekijöistä sen enempää, mutta omaan silmään tuo kaikki näyttää hiukan arveluttavalta ja nykyisessä ilmapiirissä, ei yllättäisi yhtään, jos kaikki ei ole sitä miltä näyttää. Jos taas tekijät ovat oikeasti suomalaisia, niin ei voi muuta sanoa kuin, että opetelkaa nyt ensin edes kirjoittamaan (toki pahoittelut, jos tekijällä on paha lukihäiriö ja hän kokee itsensä loukatuksi).

9

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täällä Suomessa ei juuri kukaan seuraa mitä "näissä asioissa" tapahtuu Ruåtsissa, siis otsikkoja pidemmälle.
      Mehän toki tiedämme että Ruåtsi on maahanmuuton hallitsemisessa ja kotouttamisessa Maailman Paras Maa!
      No, minä kuitenkin seuraan sillä olenhan toimittelija, jolla on vankat suhteet Ruåtsiin. Ai niin, ja ruotsin kielen kääntäjä ja tulkki...
      Niinpä muistan erittäin hyvin vuodet 2014 ja 2015, jolloin Ruotsissa alkoivat moskeijat palaa...
      Silloinen pääministeri, demarihitsari Stefan Löfven, tuomitsi kovaan ääneen ja jyrkästi kaikki tihutyöt.
      Erityisesti Eskilstunan moskeijapalon joulupäivänä 2014.
      Viisi rauhanuskonnon edustajaa loukkaantui, yksi vakavasti.
      Koko yhteiskunta, erityisesti tiedotusvälineet ja poliitikot kautta puoluekentän pöyristyivät.
      SYY TÄYTYI OLLA RUOTSIDEMOKRAATTIEN!
      Jos eivät itse polttaneet, niin ainakin olivat antaneet aloitteen.
      Tai ainakin inspiroineet tekijöitä.
      Sitten tulikin vähän hiljaisempaa kun poliisin tutkimuksissa kävi ilmi että palo sai alkunsa moskeijan keittiössä olleesta ylikuumentuneesta rasvakeittimestä...
      Siitä sai alkunsa Ruåtsissa vieläkin käytetty termi "rasistinen rasvakeitin".
      Kaiken kruunasi epäily siitä, että kyse saattoi olla vakuutuspetoksesta.
      Eskilstunan tuon islamin haaran tuo moskeija ajautuikin myöhemmin vararikkoon.
      Samaan aikaan muitakin moskeijoita Ruåtsissa kärähti, niiden ikkunoita rikottiin tai seiniä töhrittiin.
      Varmaankin osassa teoista olivat takana ruåtsalaiset rasset.
      Tai sitten islamin kilpailevaa haaraa edustavat tekijät...
      Tai sitten kyse oli vain vakuutuspetoksista.
      Ehkä muistanette että samoja aikoja, ja vähän myöhemminkin, täällä lintukodossa alkoivat rasistit riehua joukkokulkuvälineissä?
      Usein paikalle osui joku etninen räppäri tai hell-sinkiläinen kaupunginvaltuutettu, joku pekkasauri.
      Joka ensin jauhotti rasistin ja heitti hänet sitten ulos ratikasta tai bussista.
      Ja koko bussi nousi seisomaan ja antoi antirasistille aplodit!
      Harmi vaan että yhtään näistä Tuhannen ja yhden yön tarinoista ei koskaan pystytty vahvistamaan...
      Hesari oikein hakemalla haki todistajia keissiin, jossa sankarietnoräppäri Ricky Gansah heitti razzen bussista. "Like a Boss!".
      Ei löytynyt todisteita bussin kameratallenteista eikä yksikään todistaja ilmoittautunut vaikka koko bussillinen oli noussut pystyyn ja antanut aplodit rasismin vastaisen työn esitaistelijalle.
      Jos on kerrankaan matkustanut Helsingin ja muun pääkaupunkiseudun millään joukkokulkuvälineellä, tietää että MIKÄÄN asia ei saa muita matkustajia reagoimaan juuri mihinkään.
      Varsinkaan koko ratikallista tai bussillista-
      No mutta... Etnoräppäri Ricky Ghansah sai hetken paistatella sankarina. Valitettavasti hänen "uransa" ei siitä yhtään edistynyt.
      Ei tarvinne edes kirjoittaa mitään eräästä taksikuskista, joka saa milloin hirttosilmukoita Helsingin kaupungintalon kansliaan, milloin taas heittää rasisteja taksistaan.
      Summa summarum: Näissä keisseissä haisee aina enemmän lavastus, ns. "False flag" kuin mikään muu.

    • Anonyymi

      Mikäs se "tällainen uutinen" on ??
      Ja missä se kuva on, olisi hauska nähdä se, että tietäisi mistä kirjoitetaan.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mamut ei osaa piirtää länsimaalaisia kirjaimia, eikä suomen kieltä https://www.ts.fi/uutiset/6784267

        Natsien tekosia.
        Luulevat olevansa kovinkin "isänmaallisia" ilkivalttekosissaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Natsien tekosia.
        Luulevat olevansa kovinkin "isänmaallisia" ilkivalttekosissaan.

        Nazi olisi pistänyt ikkunat rikki


    • Anonyymi

      Lisää rahaa

    • Anonyymi

      Hävettää olla turkulainen

      • Anonyymi

        näin turussa iltaisin vain islammiehiä-missä turkuLAISET OLI?


    • Anonyymi

      Turku is a racist shithole

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      355
      11808
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      41
      3527
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      80
      3116
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      112
      2858
    5. 93
      2710
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      57
      2566
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2476
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2344
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1501
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1488
    Aihe