Accord...

-88, 2.0EX. Kellään kokemusta siitä, että peräkontin pohjalle kertyy vettä? Mistä vois johtua?
3625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oletko ottanut takaroiskeläpät pois?
Jos niitä ei ole, takalokasuojan ja takapuskurin välissä olevasta ilmanvaihtoaukosta pääsee vettä sisälle. Homma korjaantuu tukkimalla tai tiivistämällä ritilä esim. silikonilla.

Toinen vaihtoehto on tietysti huonokuntoinen tai poissa paikaltaan oleva takaluukun tiiviste.

Äänestä

Sulla vuotaa takavalon läpi vesi, normaalisti siihen takakontin luukun ympärillä olevaan rakoon kertyvä vesi valuu pois takavalon yli, sulla se vuotaa sen taakse. Kokeile vaikka kaataa ämpärillä vettä luukun päälle, ja katso vaikka niin läpi menee !!

Äänestä
  • Tota lamppua itekki ajattelin, kun tiiviste/kansi näytti olevan ok. Pitääpä mennä tutkiin tarkemmin tuota lamppua, kunhan sade loppuu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eddy kirjoitti:

-88, 2.0EX. Kellään kokemusta siitä, että peräkontin pohjalle kertyy vettä? Mistä vois johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu