Anne mulle vielä mahdollisuus

Odotan uusia raikkaita tuulia, lempeää lämmintä syliä. Väistyis synkeä, saapuis sarastus. Uusi alku, parempi mennyttä. Avoimin rinnoin halauksia haluten, sinä onnen aurinko.
23811
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Mikään ei muutu ennen kun ihmiset muuttuu.

1Äänestä

Mahdollisuuksia ei tule loputtomasti.

Äänestä
  • Jos on annettu jo useampia sinulle ap et voi odottaa saavasi niitä lopun elämän. Itse annan korkeintaan hyvin harvoin edes toista mahdollisuutta koska ei asiat muutu, jos joku mokaa se tekee sen uudestaan ja uudestaan. Kerrasta poikki on parempi. Ihmiset on joko tarkoitettu elämään tai sitte ei ja jos toinen valitsee jotain muuta niin se on molemmille paras ettei mitään mahdollisuuksia.

    8Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Jos on annettu jo useampia sinulle ap et voi odottaa saavasi niitä lopun elämän. Itse annan korkeintaan hyvin harvoin edes toista mahdollisuutta koska ei asiat muutu, jos joku mokaa se tekee sen uudestaan ja uudestaan. Kerrasta poikki on parempi. Ihmiset on joko tarkoitettu elämään tai sitte ei ja jos toinen valitsee jotain muuta niin se on molemmille paras ettei mitään mahdollisuuksia.

    Älä sano noin.

    Äänestä

  • Tuo on totta. Hyvä sydäminen ihminen voi antaa vaikka kymmenen kertaa anteeksi esim. lupausten pettämisestä, mutta jossain vaiheessa on vain havahduttava; pelkät sanat ei vaan riitä, pitää saada jotain näkyviä tekojakin tehtyä, että jonkinlainen uskottavuus säilyy.

    Äänestä

Sun pskas on jo nähty. Eiköhän ala riittää.

Äänestä
  • Ei ole hältä tällaiset.

    Äänestä

Älä höpötä. Pysy siellä minne lähdit

Äänestä
  • Ollaanpa täällä nyt pahalla päällä.

    Äänestä

Sun pitää laittaa vain viesti minulle. ❤️

Mn tumma

Äänestä

Tulee å

Äänestä

En ole ollut kaivattuni kanssa koskaan yhdessä, ja hänellä on aina mahdollisuus, elämäni loppuun saakka.

Äänestä
  • Hyvä kuulla.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Hyvä kuulla.

    Vastasin tähän tuohon alle klo 22.14.53.

    Äänestä

Olit bussilla tänään, se ukko on täysin rakastunut siskot.

Äänestä

Saat jos livessä lähestyt.

Äänestä

Onpa kaunis runo

Äänestä

Olet saanut jo vaikka kuinka paljon mahdollisuuksia mutta sitä enemmän satutat vaan lisää joten mitä se kannattaa. Pitää oppia ja tajuta omat virheensä ja jutella vaikka sitten asiat halki tai unohtaa ja koittaa uusia tuulia. Pään seinään hakkaaminen ei auta.

Äänestä

Mä en anna palstalla enää yhtään mitään mahdollisuuksia ainoastaan oikeassa elämässä.

Äänestä

Nää, kiva et Anne on sulle uusi mahdollisuus.
Siitä vaan testailemaan tsäänssejä!

Äänestä
  • Kiva tietää, että olet noin harhaisen mustasukkainen ja vieläpä ihmisestä, jonka kanssa sinulla ei ole eikä ole ollut eikä tule olemaan y-h-t-ä-ä-n mitään ja itsekin tämän vallan hyvin tiedät.

    Äänestä

Tietysti rakas… ❤️

Äänestä

Huomasitkos ap, että tumma Mn pyysi sua lähettämään viestiä! Ehkä sun ei tarvitse sen jälkeen enää huudella häntä palstalla!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Odotan uusia raikkaita tuulia, lempeää lämmintä syliä. Väistyis synkeä, saapuis sarastus. Uusi alku, parempi mennyttä. Avoimin rinnoin halauksia haluten, sinä onnen aurinko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu