Hunajahauskaa.

Anonyymi-ap

Tavan mukaan juttu muuttui aiheeseen suurtalouskeittiöt, ravintolapäälliköt ja että 2010 osaa tehdä munakokkelia.

Eedenin kommuunia edustaa ravintolapäällikkö, siskonsa pitopalvelullaan ja lukuisat on kokkeja, mutta TyttöNeitinen se tekee pravuureita.

Luulisi että tuollaisessa kommuunissa olisi harjoitettu pihviaiheisia riemujuhlia joissa myös tietotaitoa olisi jaettu.

Mahtavan grillinkin oli muurannut ja klapia meni siihen malliin, että sitä lapset ajoi pelipaikalle mönkijällä, mitä mahtoi kuvan grillimestari tarjoilla.
On myös hiili- ja kaasugrilliä tarjolla induktiolieden ja uunin ohessa, myös kyläsepän valmistama rosterilaatikko, sekä nuotiopaikka tuhkakuorrutetuille kaloille.

2

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Kaksi" b/p -vikaista sankaria. Pravuuri on bravuuri ja sinä tuomiopäivän tollo et tiedä näköjään sitä mitä se tarkoittaa.

      Jos et huomannut niin se on sinun tarinasi joka on muuttunut. Aiemmin oli suomivaimosi maalaistollo joka oli kunnan laitoskeittiössä vääntämässä ruokaa koululaisille ja vanhainkoteihin. Sinun ei tarvinnut opetella tekemään ruokaa koska hän osasi. Et tehnyt Thaimaassakaan koskaan ruokaa, koska kerroit että te syötte aina ravintolassa.
      Palasit Suomeen 63 vuotiaana ja jouduit ensimmäisen kerran tekemään ruokaa itse.

      Nyt ex-vaimosi olikin 5 + 7 vuotta laitoskeittiössä töissä ja sitten hänestä tuli keittiömestari Amerikkalaisen lentoyhtiön catering-yhtiön keittiöön, joka pyydettiin mukaan Lähi-idän öljysheikkien yksityislentokoneisiin lennoille ruokaa öljysheikeille ja sinä lensit parikymmentä kertaa mukana vaimosi kanssa öljysheikkien yksityislentokoneilla ensimmäisessä luokassa kaupan päällisiksi.
      Tarina on huikea. Ihan pikku vinkiksi että lentokoneissa ruoat on valmiina ja ne lämmittää lentoemännät, myös yksityiskoneissa. Keittiömestarit eivät kokkaa eikä tarjoile, eikä varsinkaan lentokoneissa.

      • Anonyymi

        Nätti on rouva kuin lehmän peräpuoli.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      230
      3272
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      355
      2933
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      14
      1957
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1748
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1642
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1483
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1446
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      462
      1360
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1330
    Aihe