Hunajahauskaa.

Anonyymi-ap

Tavan mukaan juttu muuttui aiheeseen suurtalouskeittiöt, ravintolapäälliköt ja että 2010 osaa tehdä munakokkelia.

Eedenin kommuunia edustaa ravintolapäällikkö, siskonsa pitopalvelullaan ja lukuisat on kokkeja, mutta TyttöNeitinen se tekee pravuureita.

Luulisi että tuollaisessa kommuunissa olisi harjoitettu pihviaiheisia riemujuhlia joissa myös tietotaitoa olisi jaettu.

Mahtavan grillinkin oli muurannut ja klapia meni siihen malliin, että sitä lapset ajoi pelipaikalle mönkijällä, mitä mahtoi kuvan grillimestari tarjoilla.
On myös hiili- ja kaasugrilliä tarjolla induktiolieden ja uunin ohessa, myös kyläsepän valmistama rosterilaatikko, sekä nuotiopaikka tuhkakuorrutetuille kaloille.

2

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Kaksi" b/p -vikaista sankaria. Pravuuri on bravuuri ja sinä tuomiopäivän tollo et tiedä näköjään sitä mitä se tarkoittaa.

      Jos et huomannut niin se on sinun tarinasi joka on muuttunut. Aiemmin oli suomivaimosi maalaistollo joka oli kunnan laitoskeittiössä vääntämässä ruokaa koululaisille ja vanhainkoteihin. Sinun ei tarvinnut opetella tekemään ruokaa koska hän osasi. Et tehnyt Thaimaassakaan koskaan ruokaa, koska kerroit että te syötte aina ravintolassa.
      Palasit Suomeen 63 vuotiaana ja jouduit ensimmäisen kerran tekemään ruokaa itse.

      Nyt ex-vaimosi olikin 5 + 7 vuotta laitoskeittiössä töissä ja sitten hänestä tuli keittiömestari Amerikkalaisen lentoyhtiön catering-yhtiön keittiöön, joka pyydettiin mukaan Lähi-idän öljysheikkien yksityislentokoneisiin lennoille ruokaa öljysheikeille ja sinä lensit parikymmentä kertaa mukana vaimosi kanssa öljysheikkien yksityislentokoneilla ensimmäisessä luokassa kaupan päällisiksi.
      Tarina on huikea. Ihan pikku vinkiksi että lentokoneissa ruoat on valmiina ja ne lämmittää lentoemännät, myös yksityiskoneissa. Keittiömestarit eivät kokkaa eikä tarjoile, eikä varsinkaan lentokoneissa.

      • Anonyymi

        Nätti on rouva kuin lehmän peräpuoli.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      58
      5495
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      174
      4440
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      3902
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      38
      3466
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3441
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      58
      3218
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      10
      3030
    8. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      25
      2627
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      46
      2287
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      39
      2246
    Aihe