Tavan mukaan juttu muuttui aiheeseen suurtalouskeittiöt, ravintolapäälliköt ja että 2010 osaa tehdä munakokkelia.
Eedenin kommuunia edustaa ravintolapäällikkö, siskonsa pitopalvelullaan ja lukuisat on kokkeja, mutta TyttöNeitinen se tekee pravuureita.
Luulisi että tuollaisessa kommuunissa olisi harjoitettu pihviaiheisia riemujuhlia joissa myös tietotaitoa olisi jaettu.
Mahtavan grillinkin oli muurannut ja klapia meni siihen malliin, että sitä lapset ajoi pelipaikalle mönkijällä, mitä mahtoi kuvan grillimestari tarjoilla.
On myös hiili- ja kaasugrilliä tarjolla induktiolieden ja uunin ohessa, myös kyläsepän valmistama rosterilaatikko, sekä nuotiopaikka tuhkakuorrutetuille kaloille.
Hunajahauskaa.
2
113
Vastaukset
- Anonyymi
"Kaksi" b/p -vikaista sankaria. Pravuuri on bravuuri ja sinä tuomiopäivän tollo et tiedä näköjään sitä mitä se tarkoittaa.
Jos et huomannut niin se on sinun tarinasi joka on muuttunut. Aiemmin oli suomivaimosi maalaistollo joka oli kunnan laitoskeittiössä vääntämässä ruokaa koululaisille ja vanhainkoteihin. Sinun ei tarvinnut opetella tekemään ruokaa koska hän osasi. Et tehnyt Thaimaassakaan koskaan ruokaa, koska kerroit että te syötte aina ravintolassa.
Palasit Suomeen 63 vuotiaana ja jouduit ensimmäisen kerran tekemään ruokaa itse.
Nyt ex-vaimosi olikin 5 + 7 vuotta laitoskeittiössä töissä ja sitten hänestä tuli keittiömestari Amerikkalaisen lentoyhtiön catering-yhtiön keittiöön, joka pyydettiin mukaan Lähi-idän öljysheikkien yksityislentokoneisiin lennoille ruokaa öljysheikeille ja sinä lensit parikymmentä kertaa mukana vaimosi kanssa öljysheikkien yksityislentokoneilla ensimmäisessä luokassa kaupan päällisiksi.
Tarina on huikea. Ihan pikku vinkiksi että lentokoneissa ruoat on valmiina ja ne lämmittää lentoemännät, myös yksityiskoneissa. Keittiömestarit eivät kokkaa eikä tarjoile, eikä varsinkaan lentokoneissa.- Anonyymi
Nätti on rouva kuin lehmän peräpuoli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585495Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1744440En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163902Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k383466- 513441
- 583218
- 103030
- 252627
- 462287
- 392246