No nyt on turisteille majoitusta

Anonyymi-ap

Fb sivulla Pirtin yrittäjä esittelee Kassatalon majoitusta. Tuskin missään muualla on näin osattu repäistä. Majoittujat voivat seurata lattiapatjoilla makoillen kokousta. Saunan pukuhuoneen naulakon alla nukkuja seuraa alastomia ruhoja. Takkahuoneen makkaranpaistajat voivat köllähtää suoraan pahnoille kun väsy iskee. Keittiökin on jota ilmeisemmin kuvissa esiintyvä kaunis tumma rouva hoitaa ja muonittaa asujat, kokoustajat, kunnan bileporukat.

9

677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huono homma jos jossain suljetulla Facebook-sivulla. Jää meiltä taviksilta näkemättä.

    • Anonyymi

      Ei nuo kuvat aiheuta muuta kuin myötähäpeää. Isäkdi intialaisen näköinen nainen istuu, seisoo, hymyilee kuvissa.

    • Anonyymi

      Joku leirikoulumajoitus ehkä. Ei tuolla aikuinen pariskunta voi olla?

    • Anonyymi

      Eikö tuo pankkirakennus ole kaikenhyvän lisäksi homeessa.

      • Anonyymi

        Näyttää ulkoapäinkin rapistumisen merkkejä. Mustia juovia valkeassa pinnassa.
        Mietinkin kuinka vanha on entinen Säästöpankin talo raitin toisessa päässä, onko tehty huolella vuosikymmeniä sitten, päällepäin ei näy valumia.


    • Anonyymi

      Omistaako Pirtin mies tuon rakennuksen. Niinpä näkkyy olevan pahnoja pitkin poikin.

    • Anonyymi

      Minkähän tähden turisti tulisi Ristijärvelle? Kuuntelemaan öistä mopon pörinää?

      • Anonyymi

        Mitä me turisteilla, asukkaita täällä tarvitaan.


    • Anonyymi

      Asian vierestä, mutta eilen oisi ollut kitarataituri esiintymässä. Meni ohi mutta esiintymispaikka ihmetyttää, eikä Virtaalan liikuntasali ole huono konserttisali. Tuskin tuolla on niin paljon ollut porukkaa että olisivat mahtuneet Pyryntalolle tai Pirtille tai tähän uuteen majoituspaikkaan. Ajattelen vaan pehmeämpää ympäristöä äänentoistolle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      49
      5179
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2146
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      107
      2141
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      119
      1877
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1829
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1740
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      49
      1147
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      250
      1106
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1011
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      951
    Aihe