Reilusti yli 700 hv.
0 - 100 km/h 1,8 sekuntia, jos pitoa riittää. Liukkaalla menee 2,8 sekuntia.
0 - 180 km/h 4 sekuntia tai jotain sinne päin. Siis aivan sairas kiihtyvyys vielä kovassakin vauhdissa verrattuna Rally 1 -autoihin ilman hybridiä.
Tekniikka haistelee millä renkailla on pitoa ja ohjaa vääntöä sinne.
Ajettavuus on supertarkkaa. Vaudin Maailman toimittaja pääsi kyytiin radalle.
Kori on Hyundai i20:n kori.
Käytännössä noilla ajetaan aika pintakaasulla. Voima tulee täysin viiveettä. Tilanteessa kuin tilanteessa. Viime osakilpailussa tiukassa taistossa tunteet kuumenivat lähdön lopussa ja voimapoljin painui sydemmälle. Tuloksena driftingmäiset savut jokaisesta renkaasta ja renkaista paras pito pois. Sähkömoottorin voima on julmaa.
Tuollainen kielletty hedelmä siis.
Vauhdin Maailma esittelee Niclas Grönholmin rallicross-tykin. Kielletty hedelmä.
Anonyymi-ap
8
191
Vastaukset
- Anonyymi
1980 luvulla B ryhmässä oli nuo samat lukemat sen aikaisilla vermeillä.
- Anonyymi
Joku on nyt hiukan väärällä palstalla!!!🤣🤣🤣
- Anonyymi
Osaako ajaa vai onko vaan isin poika?
- Anonyymi
Sitten välillä ajamaan rallin SM-sarjaa polttomoottoriautolla. Tehoa siinä on vain alle puolet rallicross-hirviöstä ja vetoa pitää pätkiä vaihteilla.
- Anonyymi
Eikä pysy silti rasas
- Anonyymi
Juttelin asiasta ja sanoivat että onbhuikee peli mutta Todi kalliit huollot
- AnonyymiUUSI
Vakio sähkö porche taycan tehoja yli 700
- AnonyymiUUSI
Kyllä niillä kaasu lyödään pohjaan . Ei 700 hv oo vielä mitään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.998118Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906108Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875577Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685531Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134760Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232528Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482408Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71364Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461210