montaa hyvää miestä taida olla, olisi ihana olla edes se yksi. Mutta elämä ja realiteetit, vai-mitä-ne-nyt-on, olis tosi kutja huomata, että toinen onkin joku pornon uhri ja seksiperverssi.
Maailmassa ei kovin
Anonyymi-ap
35490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Se yksi, hänelle siis.
Eiks kaikki miehet ole vähän. Vai onks hän tehnyt mitä joku toinen ei ?
Ap on CIn aivopesun uhri
Oleppa aloittajaäijä nyt onnellinen kun joku maalailija peukutti kommenttia ikäänkuin varmuuden vuoksi. Nauran teille😏
Häiriintyneitä ovat kaikki, se pitää vaa tiedostaa ja hyväksyä. Trololo
Se on totta. Hyvät miehet on harvinaisia. Kuten hyvät naisetkin.
Otetaan sulta pois hyvät ja LAITETAAN tilalle huonot.
Harvinaisia ovat. Mutta ei sitä yksi hyvä nainen tarvitse kuin yhden hyvän miehen, joten kun se vastaan tulee, niin kannattaa pitää kiinni.
Niin, on varmasti aika raskasta, jos on ainoa mies, tai nainen mailla halmeilla. Vai liittyyköhän naiseen aina se heikkous ja periksiantaminen, kiltteys ja eitä ei ole olemassakaan -mentaliteetti.
Onko sulla mies tai nainen? No, viedään se suita pois sitten!
Ap:ltå pitöis kieltäå kaikki ihmissuhteet ikuisesti.
Onpa sinulla netin sivujurnuttajanainrn vahvaa retoriikkaa taas tälle palstasedälle. Mitähän se sinun kuvitteellinen kumppani tähän sanoo- kyllä rakas, olet oikeassa rakas olet paras rakas?
Tappajakin lupas muuttua vaan ei muuttunut kun ehtivät tappaa senkin. Kannattaa katsoa mihin seuraan joutuu kun tykkää niistä komeista miehistä. Onneksi olen päässyt pois siitä kierteestä. Lopulta otin miehen joka oli rikas ja komea mutta olikin se "täydellinen" ihana. Täys narsisti. Siitä sain aivovaurion. Se ihminen tappoi minut sisältä. Voin lopulta todella huonosti. Rupesin jopa inhoamaan seksiä.
Eli kokeilepa itse olla kokonaan ihmissuhteita vaikka seuraavat 50 vuotta.
Onnistuu heti. Olen erakko. Saan paljon enemmän aikaiseksi yksin kuin toisen kanssa.
Voiko kukaan olla ”täydellinen” mies, joka näkee naisenkin palveluna. Tietenkin elämä opettaa karusti, mutta varoitusmerkkejä voi nähdä jo ennakkoon.
Minä en palvele ketään enää koskaan! Joten turha luulla että rupeaisn ns. kodin hengettäreksi! Turpaan tulisi jos joku minulle moista roolia ehdottaisi!
Tuntuu hirveän itsekeskeiseltä miettiä jotain omaa unelmien rakkautta. Minun onneni täällä ei ole tärkeä asia. Mieheltä.
Kerro mikä se olisi, sinun onni.🤔
No ei kai mikään loppujenlopuksi. En tarkoita etteikö minulla olisi hyvä ja parempi olla, jos yksi nainen rakastaisi minua ja olisi kanssani. Mutta ei minulla oke valitusoikeutta jos en hänen kanssaan saa olla. Olen itse niin hölmö ja kun ei kovin moni muukaan saa sitä rakkautta jonka olisi halunnut. Mieheltä.
Yleensä hyvät on parisuhteissa toki ei kaikki parisuhteessakaan olevat ole hyviä
Ällö kommentti
Parisuhteeseen meneminen ei ole mikään osoitus ihmisen hyvyydestä tai pahuudesta.
No ei nii, sukupuolesta riippumatta toiset ostaa mainoksen ns. Spoilattu tämäkin palstaäijän mitätön avaus ja völjyssä tuleva ”keskustelu”
Sellaisia, jotka olisivat kaikille hyviä, ei ole ainoatakaan. Sellaisia, jotka ovat jollekulle hyviä, on vaikka kuinka paljon.
Hei, tää maailma on men to go, sillä lailla.
Kirjoitettu on. Tämä maailma on tuomittu
Aamen.
https://m.youtube.com/watch?v=SngToP4YrOk&pp=0gcJCRsBo7VqN5tD
T.aploi kluko, son mmmmmoro............
Ristillä, Jeesus kuoli sittenkin.
Aamen.
https://m.youtube.com/watch?v=E-teZ3oiSFg
Ei valitettavasti ole 😔 99% miehistä on isoja pelottavia väkivaltaisia machoilijoita. vain murto osa kilttimiehistä ylipäätään selviää täysi ikäiseksi asti elossa suomen kaltaisessa maassa.
Ja me muutamat kilttimiehet suomessa maassa pelkäämme myös maahanmuuttajia, erityisesti afrikkalaisia kun tulevat aina machoilemaan, käyttäytymään hyvin uhkaavasti ja pelottavasti, jolloin kilttimies kokee olonsa uhatuksi, tosi usein kun ikävöin, kaipaan ja suren niin tapahtunut kauheita asioita, uskaltaako enää ikävöidä. Ja kilttinainen varmasti kokee viel 10 krt enemmän ahdistusta ja pelkoa. En millään haluis heiluu tuolla t paita päällä puukko kädessä niinkuin muut, haluan olla erilainen, haluan olla lempeä, rauhallinen, pehmeä, ohut, kapea, siima, sellai lähes olematon tyyppi, jota tuskin edes havaitsee . Sellainen on kilttimies, turvallisen tilan luoja 💖🌹✨🤗 samoin kilttinainen 💝
En halua nyt moittia mut....
HYVÄT naiset ovat parisuhteissa. Siltä osin peli on pelattu.
Sinkkuna on vaan raakileet ja huonot.
No ihan yhtä lailla ilman moitteita kunnon hyvät miehet ovat myös suhteissa ja avioliitossa joka kestää sellaisen kanssa mahdollisesti koko elämän. Toki myös sekä hyvillä naisilla että miehillä voi osua kohdalle kumppani jonka kanssa ei vaan voi olla loppuelämää ja ero tulee joten myös jotain hyviä helmiä voi olla vapaana. :)
Eiköhän niitä hyviä ole aika paljon. Ovat vaan varattuja tai jättävät naiset rauhaan. Pelurit ovat taas yliedustettuina, kun iskevät naisia taitavammin ja 100x niitä hyviä miehiä enemmän. Monella naisella on kuitenkin se aloite vaatimuksena. Ei kai se sen ihmeellisempi yhtälö ole.
Kuule. Jos olisit mkelitiettyni ja ajattelisit noin, niin tyhmä olet jos et ymmärrä miksi minusta tuli tällainen Iortto.
Siltä se on tuntunut jo kauan! Sitä toivon vielä, että löytyisi yksi 60 + mies, joka myös haluaisi pelkkää ystävyyttä naisen kanssa!
Se vähän riippuu naisesta osaako hän käyttäytyä
No voi juku ristiriitaisia tunteita tms purkava aloittajaäijä. Jos sitä jynkkyä on ihan joka kerta taustalla oltava, niin se on ehkä jo ongelma. Näen mitä yrität tälläkin aloituksella eli pieriä naisiin kohdistuvaa negaa ”losereille”