Mulla alkaa heti tapahtua, kun sammutan valot. Tapetit liikkuvat, ihan kuin niissä menisi pieniä matoja tai varjoja pitkin seiniä. Kun sytyttää valot, ne katoavat sängyn alle. En enää uskalla sammuttaa valoja ollenkaan. Aamulla aina joku lamppu on palanut, vaikka illalla kaikki toimii.
Harjatessa hiuksia niitä matoja tuntuu välillä tulevan tukkaan asti jotkut jopa putoavat lattialle, mutta sulautuvat siihen heti. Ne ovat todellisia, vaikka muut ei usko.
Kerroin asiasta isännöitsijälle, mutta se vain näytti vaivaantuneelta ja kehotti menemään lääkäriin. Mutta enhän minä ole sairas, ei ne ole minussa vaan tapeteissa.
Olen alkanut epäillä, että tämän takana on jokin taho, joka yrittää pelotella. Ehkä Supo tai joku työvoimatoimiston porukka. Jotain ne puuhaa, sen huomaa. Tämä ei ole sattumaa.
En enää tiedä, onko tämä totta vai onko joku järjestänyt tämän minua varten. Mutta kun valo sammuu, tiedän, että ne alkavat taas liikkua.
Onko kukaan muu kokenut samanlaista? Vai onko tämä vain minulle järjestetty juttu?
Onko kukaan muu huomannut outoja asioita öisin?
16
403
Vastaukset
- Anonyymi
joo toi on niin tuttua. Auttaa kun liikuttelee isoa varvasta niin kummitukset menee sen luo ja sitten saa nukkua rauhassa.
- Anonyymi
Laita niitä kärpäspaperia seinille. Sinulla on luteita asunnossasi ja ne liikkuu pimeän turvin
- Anonyymi
Todella erikoista
- Anonyymi
Lopeta nyt se peukun käyttö, höhlä!
- Anonyymi
Minäkin näen kämpässäni pieniä miehiä jotka ryömii kaikista listojen raoista yms. Yrittävät tulla asentamaan päähäni sinisiä ja punaisia johtoja.
En uskalla sammuttaa valoja enkä uskalla yöllä nukkua. Päivällä niitä ei näy.- Anonyymi
..ne jättää mulle uhkaus viestejä että jos meen psykologin luo niin ne tulee isommalla porukalla
- Anonyymi
Et ainakaan kärsi yksinäisyydestä
- Anonyymi
Joo hiiriä ja myyriä valtavasti. Täytyi laittaa 5000 neliön tontille rotanmyrkkyä. Ongelmaksi asti. Toivottavasti häviävät tällä tavalla.
- Anonyymi
kohta saat monohappoa vaivoihisi! rekallinen kerrallaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kohta saat monohappoa vaivoihisi! rekallinen kerrallaan.
Onhan ne hävitettävä. Kohta tulee myös rottia. Jostain saavat ravintonsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kohta saat monohappoa vaivoihisi! rekallinen kerrallaan.
Jokainen on vastuussa omasta tontistaan. Ja hävitettävä jyrsijät.
- Anonyymi
Monohappo olisi tehokas hiirille.
- Anonyymi
Pieruja
- Anonyymi
Tänään rappukäytävässä vastaan tuli vanha herrasmies naapurista. Se nosti minulle hattua, niin kuin aina tekee, mutta kun hattu nousi ilmaan, näin jotain kummallista. Hänellä ei ollut ihoa päälaella valkoinen kallo paistoi. Hän ei edes huomannut mitään, mutta minä näin.
Rappukäytävässä on sen jälkeen ollut outo, kostea haju. Ihan kuin tapetit olisivat alkaneet hengittää sielläkin. Naapurit välttelevät katsekontaktia, ja yksi heistä sulki oveni edestä ilman että sanoi sanaakaan.- Anonyymi
Oliko se sinun ovi?
- Anonyymi00019UUSI
Haluutko nähdä kuumia profiileja? Täällä ne on 👀 https://Becky.hoty.lat/Becky#/?/?/zvo9gz64o
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1905120- 181822
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271527Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101527Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit521197Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961094Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7860