Seiska eli E18 saa kaverikseen uuden valtatien numerolla E16.
Iltalehti nimittäin kertoi eilen että Suomeen tehdään uusi valtatie: Eurooppatie 16 jatketaan Norjasta ja Ruotsista Suomen läpi aina Kotkaan asti.
Eurooppatie 16 on tarkoitus jatkaa noin 400 kilometriä Raumalta Tampereen, Lahden ja Kouvolan kautta Kotkaan.
Tarkemmin E16-tien tulevat muodostamaan valtatie 12 välillä Rauma-Kouvola ja valtatie 15 välillä Kouvola-Kotkan Mussalo.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/5fa0f9c6-4079-4230-99a5-007ae75cc26e
Uusi valtatie E16 Kotkaan
Anonyymi-ap
4
206
Vastaukset 4
- Anonyymi
Ajattelivatko tehdä tuota tietä myös meren pohjaan johonkin tunneliin vai tekevätkö ison sillan?
- Anonyymi
On Purralla vielä vaiheessa.
- Anonyymi
Ei, eivät ajatelleet tehdä niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475