Vainota mitenkään...
Ei mulla ollut kyllä tarkoitus
Anonyymi-ap
8320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksi aloitit vainoamisen?
Sivusta, uhriutuja haluaa kokea kaiken itselle ahdistavan vainona, joten ap. Ymmärrä ja ota etäisyyttä tällaiseen ihmiseen, se ei ole sinulle hyväksi vaan haitaksi, jos jatkat utelisiuuttasi häneen.
Tarkoittamaton tarkoitus tarkoittaa
Tarkoittaa varmaankin tyhjää arpaa?
Eipä mua ainakaan ole tainnu kukaan vainota miksi no taitavat tietää tajuta ymmärtää että osaan käydä hakemassa poliisilta lähestymiskiellon tarvittaessa mitä hyötyä siitä on paljonkin vaikka poliisi ei välttis kerkiä ajoissa puuttua ni on paljo helpompaa selvitä mahdollisesta tuomiosta hätävarjelun liioittelulla ilman korvauksia ja muutaman kuukauden ehdonalaisella
Ei sillä lähärillä mitään apua kukaan ole ikinä saanut. Pitää jokaisen itse puollustaa itseään. Joka naisella pitää olla pieni juttu käsilaukussa tai tyynyn alla tai autossa 😊 onneksi on ystäviä joista kaikki aina marisi ja puhu pitkin kyliä että olen muka joutunu huonoon seuraan😅 mutta jos sota tulee ni eihän toi mihkään pari riitä.
Joskus oon miättiny että pitäsköhä varuiks vaan koittaa paria kun ovat niin pahoja ei niiden pitäis vaan olla ja nauttia täällä
Kyllä on elämästä nautti.ine kaukana,joka saa guben naapuriksi,vankilaan tms joutaa! Olen todella kyllätynyt....tuohon ihmiseen!pelkoa tuottanut jo kauan,kymmeniä vuosia!