Grahn Laasonen -Viinan paras ystävä

Anonyymi-ap

Etkö ole jo huomannut Forssassa,että viinan käyttö ei ole hallinnassa ilman eurooppalaisia oppejakin ?
Järkiinny jo hyvä tantta.!
Aivopesty kokoomuslainen tekee mitä isot pojat käskee kuten tässäkin tapauksessa.

24

774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanni on hyvä kun kuulee sanan köyhä TV ssäkin näkee kuinka Sannin silmät leimuaa vihasta .

      • Anonyymi

        No, on saanut sitten erittäin hyvän lempinimen 'pikkupiru'. Väittää, että Saksassa saa viinaa kotiovellesi. Ei pidä paikkaansa. Olisi parempi tarkistaa tietonsa, ennen kuin valehtelee.
        Eikö juuri Frossassa ole paljon juoppokuskeja. Joka viikonloppu niitä saatu kiinni, kertoo poliisin kertomaa palstalla. Ei enää eduskuntaan eikä Heinonen. Uusia ihmisiä sieltä suunnalta, kiitos.


    • Anonyymi

      Mistä oikein kumpuaa tämä Grahn-Laasosen vihaaminen?

      • Anonyymi

        Erittäin ylimielinen ja ärsyttävä katsella eduskunnan kyselytunnilla. Puhetyyli on hyvin erikoinen ei osaa muuta kun haukkua edellistä hallitusta, joka puheen vuorossaan.
        Ei enää jatkoon!


    • Anonyymi

      Kun puhuu toista tekee toisin,
      Kokoomusrobotti.

      • Anonyymi

        Kaikki poliitikothan puhuu yhtä ja tekee toista.


    • Anonyymi

      Grahn-Laasosen mies ei ehdi lapsenhoitokiireiltään Alkoon.
      Nyt tuli tämä ministeri perheen ongelma hoidettua.

      • Anonyymi

        Hyvin sanottu. Kulkeeko ministeriautolla välin kotoa eduskuntatalolle ja misteriöön? Kuka tietää? Eikö voisi käydä viinakaupassa kahvitunnilla. Alkot on lähellä.


    • Anonyymi

      Liian sosiaalinen ministeri omia laiskoja kannattajiaan kohtaan.
      Vai eivätkö itse kehtaa käydä Alkossa ?

      • Anonyymi

        kaikilla ei oo kahta Alkooo, kolmea Apteekkia kilometrin päässä, ei kymmenenkään, ei kaikilla sadankaan kilometrin päässä.


    • Anonyymi

      Tyypillistä kokoomuslaista toimintaa.
      Päätökset tehdään korkeammalla tasolla ja nämä "aasit" panevat toimeen nämä päätökset.
      Sitten,kun päästään Stubbin tasolle eikä tarvitse selitellä toimiaan armahdetaan rikollinen naishenkilö,joka huijannut vanhukselta rahaa huomattavia summia. (oliko kokoomuksen jäsen)?
      Näin pyörii hyvä kokoomuslainen ruletti. Tavallisten ihmisten asioista viis..

      • Anonyymi

        Totta kirjoitat.


    • Anonyymi

      Tuu Sanni pois sieltä hallituksesta, sä pilaat forssalaisten maineen,

    • Anonyymi

      Paljonko auttoi Forssalaista työtöntä Grahn-Laasosen ja kumppanien lounasreissu kaupunkiimme.
      Sanoisin. että poliittista propagandaa ja julkisuus hakuisuutta yhteiskunnan varoilla.
      Tehkää jotain konkreettista työttömien eteen!

    • Anonyymi

      Rouva ministeri. Auttaako Alkojen uudet aukioloajat syntyvyyden lisäystä,kun molempia asioista esität.,?
      Vai onko tämä tyypillistä kokoomuksen ministerin julkisuus hakuisuutta ?

    • Anonyymi

      sanni on kadottanut punaisen langan mutta ei hätää hän löysi tilalle sinisen langan.viime kolumni paikallis lehdessä

      • Anonyymi

        Lopettaisi edes sen nolon pas..njauhamisen Forssan Lehdessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lopettaisi edes sen nolon pas..njauhamisen Forssan Lehdessä.

        Tätä toivoo moni, pikkupiruun ennen luottanut. Kyllä Forrassa asuu muitakin kuin kokoomuslaisia. Onneksi kannatus pudonnut ja pahasti.


    • Anonyymi

      Rouva ministeri puhuu toista, kuin toimii hallituksessa.
      Forssan Lehti on hänen selittelykanavansa Lounais-Hämeessä.

    • Anonyymi

      Puhuu ettei toimi pahantahtoisesti mutta vähän alkaa epäilyttämään kyllä nuo toimet köyhiä vastaan tai sitten ei ole ajantasolla ollenkaan ihmisten arjesta , säälittää nämä työkyvyttömät joita tämmöiset ihmiset rankaisevat entistä enempi vaikka moni menettänyt terveytensä juurikin työssä eikä apua saa mistään tai eläkepäätöstä , meidän julkinen terveyden huolto ei ole niin laadukasta kuin muissa vertailumaissa ainakaan joidenkin potilaiden oikeuksien puolesta , puheet ovat jälleen aivan muuta mitä todellisuus .

    • Anonyymi00022

      Tuhlaa valtion varoja,kun hakee mieleisiään lausuntoja "ammattilaisilta" tukeakseen kokoomuksen päätöksiä. Miksei riitä vavaltion virkamiesten lausunnot.?
      30000 €/ per lausunto on kova hinta .

    • Anonyymi00023

      Lounais-Hämeestä on puuttunut alueen yhteisten etujen ajaja ,kun Anttila luopui ke hommistaan.
      SG-L ajaa vain kokoomuksen ja kokoomuslaisten etuja.

      • Anonyymi00024

        Kyllä juuri näin on asia. Vituttaa lukea tuon puusilmä-sannin täysin totuudenvastaisia horinoita säännöllisesti Forssan Lehdestä. Ei edes se voi olla niin tyhmä ettei muka huomaa kumileimasimena toimimisensa aiheuttamia vahinkoja ihmisille. Hehkuttaa idiootti posket punaisena milloin hedelmöityshoitoja, milloin sitä että muka terveydenhoito toimisi nyt paremmin kuin ennen. Samoissa lehdissä on joka päivä uutisia jotka kertoo ihan päinvastaista , pitäisi edes sen suunsa kiinni kun ei sieltä tule muuta kuin silkkaa valhetta ja vääristynyttä kuvailua asioiden oikeasta tilasta. Kohta se vetää isoa palkkaa tyhjästä kun tihutyöt on tehty niin voikin jäädä uutta mukulaa ihailemaan unohtaen ihmisille aiheuttamansa ahdingon.


    • Anonyymi00025

      Tällainen on lopputulos,kun jäsenkirja on ainoa pätevyys vaatimus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4732
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      205
      3774
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1224
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1193
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      33
      942
    Aihe